شنبه 28 دي 1398   10:09:37
کاهش کیفیت هوا در شرق کشور و کاهش دما در دامنه‌های جنوبی البرز تا آخر هفته در شرق کشور به‌ ویژه منطقه زابل، کیفیت هوا و دید افقی کاهش می‌یابد. از دوشنبه تا پنجشنبه 98/5/24 در دامنه‌های جنوبی البرز دما 3 تا 6 درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، یکشنبه 98/5/20 با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر در استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران و خراسان شمالی بارش باران و وزش باد و با شدت بیشتر بصورت رگبار و رعدوبرق در شرق مازندران و گلستان، پیش‌بینی نمود و افزود: در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، همچنین در ارتفاعات شمال غرب، برخی مناطق زاگرس در استان‌های کردستان، همدان و زنجان در بعدازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.  

وی یادآور شد: یکشنبه در جنوب استان کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌ شود.

وظیفه در خصوص وضعیت جوی در روز دوشنبه 98/5/21 گفت: در این روز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران و سمنان، همچنین در برخی مناطق زاگرس در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان و زنجان در بعد از ظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق استان هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه روز سه‌شنبه 98/5/22 در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران، بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان همچنین در برخی مناطق زاگرس شمالی و مرکزی در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب استان اصفهان، در بعداز ظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق استان هرمزگان و جنوب فارس نیز رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی شده است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه چهارشنبه تا جمعه 98/5/25 در سواحل خزر و نیز در دامنه‌های شمالی البرز انتظار بارش باران نداریم، افزود: در برخی نقاط امتداد رشته کوه زاگرس شمالی و مرکزی بخصوص در بعدازظهر چهارشنبه و پنجشنبه رشد ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

این مسئول نسبت به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به سبب وزش باد شدید تا آخر هفته در شرق کشور به‌ ویژه منطقه زابل هشدار داد.  

وظیفه از کاهش 3 تا 6 درجه‌ای دما از دوشنبه تا پنجشنبه 98/5/24 دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین‌، البرز، تهران، سمنان، همچنین شمال شرق کشور شامل خراسان‌ شمالی، خراسان‌رضوی و خراسان جنوبی خبر داد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خاتمه اذعان نمود: خلیج فارس روز یکشنبه، دریای خزر از یکشنبه تا سه‌شنبه و دریای عمان از یکشنبه تا پنجشنبه مواج است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 368986
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153494488 تعداد بازديد زيرپورتال: 372328 اين زيرپورتال امروز: 292 سایت در امروز: 15846 اين صفحه امروز: 287