چهارشنبه 9 مهر 1399   03:28:41


با هدف صیانت از محیط زیست و عمل به مسئولیت اجتماعی

1398/6/16 شنبه

پروژه احیا و بازسازی زیست‌بوم‌های مرجانی جزیره خارگ آغاز به‎کار کرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پروژه احیا و بازسازی زیست‌بوم‌های مرجانی برای نخستین بار در کشور، از سوی شرکت نفت فلات قاره ایران و با همکاری و مشارکت پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان محیط زیست کشور آغاز به کار کرد.

این پروژه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی شرکت نفت فلات قاره به صورت پایلوت در منطقه عملیاتی خارگ و به منظور احیای بخشی از زیستگاه‌های مرجانی در دستور کار قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، با توجه به التزام شرکت نفت فلات قاره ایران به صیانت از محیط زیست دریایی خلیج فارس و در راستای دستیابی به توسعه پایدار و رویکرد منطقه عملیاتی خارگ در خصوص دریافت گواهینامه صنعت سبز، این شرکت پس از چندین سال تلاش موفق شد تا برای نخستین بار در سطح کشور پروژه احیا و بازسازی زیست‌بوم‌های مرجانی را به صورت پایلوت در منطقه عملیاتی خارگ به مرحله اجرا درآورد.

بخشی از اهداف این پروژه، احیای ریف‌های مرجانی آسیب‌دیده، ایجاد زیستگاه جدید مرجانی، تعیین و معرفی روش مناسب بومی جهت توسعه زیستگاه‌های مرجانی و توسعه و الگو‌برداری از روش های موفق و عملیاتی شده به منظور بازسازی سایر پهنه‌های مرجانی در سایر نقاط خلیج فارس و دریای عمان است.

این پروژه از سه فاز اصلی تشکیل شده و مدت اجرای آن سه سال تخمین زده شده است.

شرکت نفت فلات قاره ایران به عنوان مجموعه پیشرو در استفاده از دانش فنی و فناوری های روزآمد، در موضوع حفاظت از محیط زیست برای نخستین بار در سطح کشور نسبت به سرمایه‌گذاری مشترک با سازمان حفاظت محیط زیست ایران اقدام کرده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 470112
تعداد بازديد کنندگان سايت: 162774173 تعداد بازديد زيرپورتال: 474056 اين زيرپورتال امروز: 88 سایت در امروز: 4618 اين صفحه امروز: 83