شنبه 28 دي 1398   09:26:55

معاون فرمانده سازمان پدافند غیرعامل کشور،
تولید نفت در خلیج فارس همواره پایدار خواهد ماند

1398/5/15 سه‌شنبه

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه تولید نفت در خلیج فارس همواره پایدار خواهد ماند، گفت: این وعده را به مردم می دهیم که خلیج فارس مانند یک «در گرانبها» از سوی حافظان میهن اسلامی و تلاشگران صنعت نفت حراست خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مراسم معارفه سید پیروز موسوی به عنوان فرمانده ارشد پدافند غیر عامل منطقه پارس جنوبی صبح دیروز ( ۱۴ مرداد)، با حضور سردار مطیعی، معاون فرمانده سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیر HSE و پدافند غیر عامل شرکت ملی نفت ایران، نمایندگان HSE شرکت های مستقر در منطقه و روسای پدافند غیر عامل شرکت ملی و وزارت نفت، برگزار شد.

سردار محمد علی مطیعی در آیین معارفه فرمانده ارشد پدافند غیر عامل منطقه ویژه پارس گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور پس از مشورت با وزیر نفت، حکم ارشدیت پیروز موسوی به عنوان مدیر ارشد شرایط اضطراری در منطقه را صادر کرد که با توجه به وضعیت ویژه خلیج فارس، این وظیفه جدیدی است که به ایشان تفویض می شود.

مطیعی افزود: افزون بر این حکم که جنبه مدیریتی دارد، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس به عنوان فرمانده ارشد پدافند غیر عامل منطقه پارس جنوبی نیز منصوب می‌شود.

این مقام مسئول افزود: حکم صادره برای مهندس موسوی از سه جنبه حقوقی، حکم ویژه ای است. نخست اینکه این حکم از سوی مقام معظم رهبری تایید و تاکید شده است، دوم این حکم از سوی شورای عالی امنیت ملی ابلاغ و از سوی سردار جلالی در راستای این ابلاغیه به مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس تفویض می‌شود و همچنین این حکم از سوی مقام عالی وزارت نفت نیز به ایشان ابلاغ شده است.

سردار مطیعی با اشاره به اینکه عالی‌ترین مقامات کشور انتصاب سید پیروز موسوی به عنوان فرمانده ارشد پدافند غیرعامل پارس جنوبی را مورد تایید قرار داده‌اند، بیان کرد: این موضوع نشان می‌دهد که این انتصاب، یک ابلاغ عادی نیست و بارحقوقی بسیار بالایی دارد.

وی تاکید کرد: تولید نفت در خلیج فارس همواره پایدار خواهد ماند و این وعده را به مردم می دهیم که خلیج فارس مانند یک «در گرانبها» از سوی حافظان میهن اسلامی و تلاشگران صنعت نفت حراست خواهد شد.

فرمانده ارشد پدافند غیر عامل منطقه ویژه پارس نیز در این مراسم گفت: پایداری و  استمرار در تولید گاز اولویت اصلی فرماندهی ارشد پدافند غیر عامل منطقه ویژه پارس است و تلاش می شود متناسب با شرایط منطقه برنامه و راهکارهای عملی در این زمینه ارائه شود.

پیروز موسوی افزود: پارس جنوبی را امانت ٨٠ میلیون ایرانی خواند که ۷۰ درصد گاز و ٤٠ درصد محصولات پتروشیمی کشور را تولید می کند و از این منظر یک منطقه صنعتی منحصر به فرد در کشور به شمار می‌رود.

موسوی پارس جنوبی را گنجینه ملی خواند و تصریح کرد: پایداری تولید و حفظ جان انسان ها از وظایف اصلی مدیریت بحران در منطقه است که سعی می کنیم با کمک همه مردم ‏، شرکت های مستقر در منطقه و نهادهای نظامی و امنیتی از این ثروت ملی به خوبی نگهداری کنیم.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس شیوه نامه ابلاغی وزارت نفت را دستور العمل اجرایی در شرایط بحرانی بر شمرد  و گفت:  این شیوه نامه در قالب تمرین‌های ماهانه،  همواره در معرض آزمون و خطا قرار خواهد گرفت.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 368887
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153492625 تعداد بازديد زيرپورتال: 372227 اين زيرپورتال امروز: 192 سایت در امروز: 13983 اين صفحه امروز: 188