شنبه 28 دي 1398   09:59:05


نشست مشترک مدیرعامل شرکت ملی حفاری با مدیر و نمایندگان مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران

1397/10/6 پنجشنبه

در این نشست که به مسائل مرتبط با HSE از دیدگاه کنشگرا نگریسته شد رعایت کامل و اصولی قوانین و مقررات مورد تاکید قرار گرفته شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ سید عبدالله موسوی در نشست مشترک با مدیر و نمایندگانی از بهداشت، ایمنی و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران گفت: رعایت الزامات و ضوابط HSE در عملیات حفاری با توجه به ریسک بالای آن، اولویت نخست کار است. شرکت ملی حفاری از شرکت های بالادستی نفت است که در ابتدای فرآیند تولید قرار دارد.

وی افزود: این شرکت با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های موجود از نظر نیروهای مجرب و تجهیزات عملیاتی و خدمات جانبی، مجموعه خدمات را به صورت یکپارچه ارائه می دهد که نظر به پر خطر بودن کار، اهتمام به مقررات ایمنی، بهداشت و محیط زیست با حساسیت زیادی دنبال می شود.

موسوی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران با توجه به گستردگی کار و انجام آن در چارچوب استانداردهای بین المللی می بایست مسائل مربوط به مقوله های HSE را به طور مستمر پیگیری و در بخش های مختلف لحاظ کند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: نیروی انسانی مهمترین سرمایه شرکت است که سلامت آنان مقدم بر کار است؛ در همین حال لازم است تا با حفظ نکات ایمنی درجهت حفظ دارایی های فیزیکی اعم از دستگاه های حفاری، تجهیزات، تاسیسات و ابنیه نیز به عنوان سرمایه ملی عمل کنیم. وی این شرکت را به لحاظ توجه به نهادینه کردن فرهنگ ایمنی، آموزش های مستمر و هماهنگی بخش های عملیاتی و خدمات جانبی با مسئولان ذیربط در مدیریت HSE، در صنعت نفت پیشرو ارزیابی کرد و گفت: تلاش مجموعه کارکنان سازمان روی محورهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست خاصه در مناطق عملیاتی بخش های خشکی و دریایی متمرکز است؛ اما با همین حال با توجه به برنامه های توسعه ای و اهداف کلان بویژه در خصوص حضور در بازارهای منطقه، توجه بیش از پیش مورد تاکید است.

موسوی از آمادگی این شرکت برای انجام ممیزی HSE خبر داد و اضافه کرد: با ارزیابی عملکرد در این حوزه و بررسی نکات قوت و ضعف می توان با تقویت داشته ها، مجموعه را از نظر استانداردها به طور کامل روزآمد کرد.

بنابراین گزارش، در ادامه این نشست که معاونان مدیرعامل، مدیران ارشد و مسئولان HSE شرکت حضور داشتند، مدیر HSE ، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران نیز در خصوص اهمیت این بخش در صنایع نفت و گاز توضیحاتی ارائه کرد.

مانی عبدالله زاده راد ضمن تبریک اول دیماه سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت نقش مهمی در تولید ایفا می کند و با تلاش کارکنان توانسته است در محدودیت ها پاسخگوی نیازهای صنعت نفت کشور باشد.

وی افزود: برنامه های اچ اس ای در جهت حفظ منابع انسانی، اجتناب از آسیب رسیدن به تجهیزات و امکانات و توجه ویژه به آیتم های حفاظت از محیط زیست در سه مقوله اکوسیستم آب، خاک و هوا اجرا و از الزامات مورد تاکید مقام عالی وزارت و مسئولان صنعت نفت است.

عبدالله زاده راد اظهار کرد: تلاش شده تا دستورالعمل ها و ضوابط و مقررات ایمنی، بهداشت و محیط زیست با توجه به شرایط کار در مناطق عملیاتی و حوزه های مختلف صنعت نفت و نیز با اقتباس از مقررات بین المللی روزآمد، یکسان سازی شده و برای استفاده در اختیار تمامی شرکت های زیر مجموعه قرار گیرد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 368961
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153494075 تعداد بازديد زيرپورتال: 372303 اين زيرپورتال امروز: 267 سایت در امروز: 15433 اين صفحه امروز: 262