شنبه 27 دی 1399   11:19:28


ابلاغ راهنمای الزامات HSE مرحله عملیات متروکه و تعلیق کردن چاهها از سوی مدیرعامل به مدیران زیرمجموعه

1396/7/15 شنبه


معاونین محترم مدیرعامل
مدیران محترم شرکت ملی نفت
مدیران عامل محترم شرکت¬های فرعی

موضوع: ابلاغ راهنمای الزامات HSE مرحله عملیات متروکه و تعلیق کردن چاه های نفت و گاز
 (Suspend and Abandon the Well) در تأسیسات خشکی شرکت ملی نفت ایران

با سلام
 پس از اتمام فرآیندهای حفاری چاه های نفت و گاز، عملیات متروکه و تعلیق کردن چاه شامل بخش هایی اعم از قرار دادن مجرابند (Plug) سیمانی یا فلزی و نصب تجهیزات سرچاهی جهت ایمن نمودن چاه، از پتانسیل بالای آسیب به نیروی انسانی، محیط زیست و تأسیسات برخوردار است.

در راستای پیشگیری از حوادث ناشی از کار و کاهش پیامد آسیب‏های وارده به نیروی انسانی، محیط زیست و تأسیسات در شرکت ملی نفت ایران، سند حاضر به الزامات HSE مرحله عملیات متروکه و تعلیق کردن چاه های نفت و گاز (Suspend and Abandon the Well) در تأسیسات خشکی شرکت ملی نفت ایران می پردازد. که بر اساس آن، هر یک از شرکت‌های فرعی و تابعه که مشمول فعالیت و عملیات متروکه و تعلیق کردن چاه نفت و گاز در بخش خشکی بوده، می بایست با توجه به نوع ماهیت فعالیت و ساختار سازمانی خود نسبت به تهیه و تدوین دستور‌العمل اجرایی مربوطه (Work Procedure) جهت برآورده نمودن مفاد مندرج در این سند (بعنوان حداقل الزامات) و نیز جاری سازی آن طی بازه زمانی دو ماهه اقدام و گزارش مربوطه را به مدیریت HSE ارسال دارند.

مسئولیت بروز رسانی و نظارت عالیه بر راهنما فوق بعهده مدیریت HSE شرکت ملی نفت می¬باشد.


نامه ابلاغیه

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 512036
تعداد بازديد کنندگان سايت: 166148647 تعداد بازديد زيرپورتال: 516149 اين زيرپورتال امروز: 151 سایت در امروز: 14438 اين صفحه امروز: 147