شنبه 27 دی 1399   12:01:52


ابلاغ راهنمای الزامات HSE مرحله عملیات خدمات فنی چاههای نفت و گاز در تاسیسات خشکی از سوی مدیرعامل به مدیران زیرمجموعه

1396/5/24 سه‌شنبه


معاونین محترم مدیرعامل
مدیران عامل محترم شرکت های فرعی
مدیران محترم شرکت ملی نفت

موضوع: ابلاغ راهنمای الزامات HSE مرحله عملیات خدمات فنی (Servicing)چاه های
نفت و گاز در  تاسیسات خشکی شرکت ملی نفت ایران

با سلام
 عملیات خدمات فنی و مهندسی به منظور افزایش بهره وری چاه های  نفت و گاز در حال تولید بخشی از فرایند حفاری بوده که شامل حمل و نقل و برپایی دکل (Transporting Rig and Rigging Up)، خدمات فنی عمومی (General Services)، خدمات فنی ویژه (Special Services) و تعمیرات چاه (Work over) می باشد. که در صورت عدم توجه کافی به الزامات HSE میتواند آثار نا مطلوب و زیانباری برای محیط زیست، نیروی انسانی و تأسیسات داشته باشد.

 مدیریت HSE شرکت ملی نفت به منظور حذف و یا کاهش و کنترل ریسک های ناشی از این فرآیند و جلوگیری هر گونه رخدادی با برگزاری جلسات کارشناسی در سطح شرکت های فرعی و تابعه، سند حاضر را بعنوان حداقل سطح از الزامات/ راهنماهای HSE در فرآیند عملیات حفاری تدوین نموده است که بدین وسیله برای جاری سازی در هر یک از شرکتهای تابعه ابلاغ می گردد.

بر اساس سند حاضر شرکت‌های تابعه و بهره برداری (گیرنده و یا ارائه دهنده خدمات)  که  از عملیات خدمات فنی چاه های نفت و گاز در بخش خشکی برخوردار بوده می بایست با توجه به نوع ماهیت فعالیت و ساختار سازمانی خود نسبت به تهیه و تدوین دستور‌العمل اجرایی مربوطه (Work Procedure) جهت برآورده نمودن مفاد مندرج در این سند (بعنوان حداقل الزامات) و نیز جاری سازی آن طی بازه زمانی یک ماهه اقدام و گزارش مربوطه را به مدیریت HSE ارسال دارند.

مسئولیت بروز رسانی و نظارت عالیه بر راهنما فوق بعهده مدیریت HSE شرکت ملی نفت می باشد.


نامه ابلاغیه

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 512071
تعداد بازديد کنندگان سايت: 166150047 تعداد بازديد زيرپورتال: 516184 اين زيرپورتال امروز: 186 سایت در امروز: 15838 اين صفحه امروز: 182