دوشنبه 30 دي 1398   14:56:32
استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور تا پایان هفته هوای گرم تابستانی در کل کشور مستقر است و در استان های ساحلی خزر افزایش دما رخ می‌‌دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان  دوشنبه 24 تیر 98

در سواحل دریای خزر شامل استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بارش خفیف و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی نمود.

وی افزود: سه شنبه و چهارشنبه 25 و 26 تیر در استان‌های گیلان،مازندران، گلستان و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، زنجان و برخی مناطق استان‌های اردبیل در ساعات بعد از ظهر شد ابر و رگبار موقتی دور از انتظار نیست.

وطیفه با اشاره به رشد ابر و رعد و برق موقتی از دوشنبه تا چهارشنبه در سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان جنوب و شمال فارس، ارتفاعات جنوب کرمان و غرب اصفهان در شب، اظهار نمود: در مدت یاد شده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی در جنوب استان های سمنان تهران در برخی نقاط یزد اصفهان قم و مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه پنجشنبه و جمعه در قالب مناطق کشور جو آرام می باشد، یاد آور شد: از دوشنبه تا پایان هفته روند استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور و افزایش دما در استان های ساحلی خزر را خواهیم داشت.  

این مسئول در خاتمه اذعان نمود: دوشنبه مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس چهارشنبه شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 370230
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153575536 تعداد بازديد زيرپورتال: 373575 اين زيرپورتال امروز: 204 سایت در امروز: 21236 اين صفحه امروز: 200