دوشنبه 30 دي 1398   15:28:23
اطلاعیه شماره 49 جمعه مورخ 98/03/31 با توجه به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی
بعدازظهر و اوایل شب امروز جمعه شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات هرمزگان بویژه در شمال و شمال شرق استان رشد ابرهای همرفتی، رگبارو رعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود، هموطنان عزیز در این مناطق توصیه می شود برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعدو برق و صاعقه همراه با رگبار موقتی، از تردد و استقرار در مناطق مرتفع خودداری نمایند.
از شنبه تا اواسط هفته جاری در مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور بویژه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد، از یکشنبه شب تا سه شنبه توفان گردوخاک در منطقه زابل پیش بینی می شود، موجب کاهش کیفیت هوا، دید افقی و اختلال در تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و خراسان جنوبی می شود.
همچنین بررسی نقشه های همدیدی و خروجی مدلهای عددی هواشناسی در غالب نقاط کشور از روز شنبه تا اواخر هفته جاری روند افزایش نسبی دما به طور میانگین بین 3 تا 6 درجه را نشان می دهند، از این رو لازم است افراد سالمند، بیمار و کودکان درساعات گرم روز در فضای بیرون تردد ننمایند و نیز مردم عزیز در مصرف انرژی از قبیل برق، آب صرفه جویی کرده و مسئولین امر نیز تمهیدات مقتضی را در خصوص موارد فوق به عمل آورند. ضمناً شرایط فصلی گاهی باعث وزش باد نسبتاً شدید می شود که لازم است در خصوص آتش سوزی جنگلها و مراتع مراقبت به عمل آید.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 370264
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153576691 تعداد بازديد زيرپورتال: 373609 اين زيرپورتال امروز: 238 سایت در امروز: 22391 اين صفحه امروز: 234