شنبه 27 دی 1399   12:44:43


برگزاری مانور پیشگیری از ویروس کرونا در منطقه عملیاتی نار و کنگان

1399/4/10 سه‌شنبه

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از منطقه عملیاتی نار و کنگان، رئیس این منطقه عملیاتی، آمادگی برای شناسایی موارد قطعی ابتلا به ویروس کورونا( تک گیر یا خوشه ای)، تعیین عوامل خطر و نواحی جغرافیایی پرخطر، سنجش میزان آمادگی در زمان شیوع و گسترش بیماری، تعیین مشخصات اپیدمیولوژی بیماری، تحت تاثیر قرار گرفتن روند تولید در صورت ابتلای تعدادی از کارکنان، قرنطینه موارد مشکوک به ابتلا در منزل، ارزیابی ریسک های بهداشتی و... را از جمله اهداف این مانور عنوان کرد.


جابر چرومی زاده گفت: بر اساس سناریو این مانور ، علیرغم انجام تب سنجی در بدو ورود کارکنان به منطقه، یکی از پرسنل ساختمان اداری دچار حمله تنفسی و علایم مشکوک به کرونا شد که با انتقال وی به مرکز سلامت منطقه، علاوه بر تب بالا سایر علایم بالینی (تب ،سرفه ،گلو درد )نیز در این فرد تشخیص داده شد.

وی افزود: پس از اینکه فرد بیمار اعلام کرد به دلیل مشکلات تنفسی، داروی ایمونوساپرسیو( کورتون) مصرف می کند، وی را به سرعت با آمبولانس به بیمارستان توحید جم منتقل کردند و در ادامه با کسب موافقت سوپروایزر بیمارستان مقصد، این بیمار به وسیله آمبولانس دارای شرایط لازم جهت انتقال بیمار مشکوک به کووید ۱۹ (طبق دستورالعمل خدمات اورژانس ابلاغی وزارت بهداشت و درمان ) به سطح بالاتر ارجاع شد.

چرومی زاده، ادامه داد: پس از انجام تست های تشخیصی اولیه، این بیمار توسط آمبولانس مرکز بهداشت و درمان صنعت نفت، جهت گذراندن دوره درمان به منزل شخصی انتقال یافت.

وی در پایان گفت: در ادامه ضمن برنامه ریزی جهت پایش روزانه وضعیت سلامتی این فرد؛ تمامی افرادی که در روزهای گذشته با وی در تماس بودند جهت بررسی های لازم به واحد بهداری اعزام و محل استراحت، کار، و خودریی که این فرد از آن استفاده نموده است نیز ضد عفونی شد.

منطقه عملیاتی نار و کنگان، یکی از مناطق پنجگانه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که در حوزه جغرافیایی استان بوشهر قرار دارد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 512116
تعداد بازديد کنندگان سايت: 166151280 تعداد بازديد زيرپورتال: 516229 اين زيرپورتال امروز: 231 سایت در امروز: 17071 اين صفحه امروز: 227