شنبه 27 دی 1399   12:36:54

با هدف صیانت از محیط زیست
لاگون تبخیری و گودال API واحد سرکان به بهره‌برداری رسید

1399/3/25 یکشنبه

هم‌زمان با هفته محیط زیست و با حضور مدیران حفاظت محیط زیست استان لرستان، حوضچه تبخیر واحد نمک‌زدایی سرکان/ ماله‌کوه با هدف مدیریت پساب این منطقه و جمع‌آوری نفت‌های آلوده به بهره‌برداری رسید.


به‌ گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با اعلام این خبر گفت: این پروژه که به‌مدت زمان ۱۲ ماه و با هزینه حدود ۵ میلیارد ریال انجام شده، گام مهمی در راستای حفاظت از محیط زیست به شمار می‌رود.

سعید ناصری‌پور درباره مراحل ساخت این حوضچه اظهار کرد: طراحی حوضچه یادشده با همکاری واحدهای ستادی و عملیاتی این شرکت براساس استانداردهای بین‌المللی و با ظرفیت ۷ هزار و ۵۰۰  مترمکعب مورد نیاز واحد بهره‌برداری سرکان ساخته شد.

واحد بهره‌برداری سرکان/ ماله‌کوه از مناطق عملیاتی تابع شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب است که در فاصله ۱۵ کیلومتری شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان واقع شده است. نفت تولیدی، پس از فرآورش و شیرین‌سازی در این واحد از طریق یک خط لوله هشت اینچ به طول ۵۲ کیلومتر به تلمبه‌خانه برداسبی و در ادامه به پالایشگاه کرمانشاه ارسال می‌شود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 512105
تعداد بازديد کنندگان سايت: 166151066 تعداد بازديد زيرپورتال: 516218 اين زيرپورتال امروز: 220 سایت در امروز: 16857 اين صفحه امروز: 216