یکشنبه 5 بهمن 1399   13:07:53


16 خرداد، روز جهانی محیط زیست؛ شرکت نفت فلات قاره ایران حامی حفاظت از اکوسیستم خلیج فارس

1399/3/18 یکشنبه

شرکت نفت فلات قاره ایران در راستای دستیابی به اهداف توسعه پایدار، خود را متعهد به حفظ و صیانت از محیط زیست دانسته و رعایت قوانین و مقررات ملی، بین‌المللی را به عنوان یک الزام و اصل مهم سرلوحه کلیه فعالیت‌های جاری و عملیاتی و پروژه‌های توسعه‌ای قرار داده است.


دین منظور این شرکت با استقرار، حفظ و بهبود مستمر سیستم‌های مدیریتی IMS و    HSE-MS در بخش محیط زیست ضمن تعامل سازنده با سازمان محیط زیست و ادارات كل استانی با برنامه‌ريزی و راهبری پروژه‌های مهم و متعدد محيط زيستی در مناطق عملياتی با بهره‌گیری و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگاه صنعت نفت نسبت به مديريت، کنترل، کاهش، حذف آلاینده‌های زیست محیطی، پایش مستمر آلاینده‌ها، حفظ منابع محیط زیست به عنوان یک وظیفه ملی و مدیریتی اقدام نموده است و ضمن مسئوليت‌پذيری و علیرغم وجود تنگناها، اقدامات موثر و مناسبی را بدین منظور انجام داده است.

از مهمترین فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های در دست اقدام شرکت می‌توان به طرح‌های جمع‌آوری گازهای همراه، بازسازی و نوسازی سکوهای نفتی، تعویض و تعمیرات خطوط لوله دریایی، کنترل خوردگی در خطوط لوله و تاسیسات، بهینه‌سازی سیستمهای تصفیه پساب‌های صنعتی و بهداشتی، پاکسازی خاک‌های آلوده به ترکیبات نفتی، مدیریت پسماندهای ویژه، صنعتی و عادی، احیاء زیستگاه های مرجانی، خوداظهاری زیست محیطی و استقرار سیستم پایش لحظه‌ای آلاینده‌ها، خرید تجهیزات فیزیکی مقابله با آلودگی نفتی و تشکیل تیم‌های مقابله مطابق طرح اقتضائی مقابله با آلودگی نفتی، اشاره کرد.

گفتنی است، تاریخچه انتخاب روز جهانی محیط زیست به 5 ژوئن سال 1972 بر‌می‌گردد که مجمع عمومی سازمان ملل متحد کنفرانسی را با موضوع انسان و محیط زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد و قطعنامه‌ای با محوريت تشکیل برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) صادر شد.

هدف از گرامیداشت این روز توجه و افزایش آگاهی مردم و دولت‌ها برای حفظ و صیانت از محیط زیست و ترغیب در اتخاذ تدابیری برای مقابله با تخریب محیط زیست و حفظ گونه‌های زیستی، جانوری و منابع طبیعی بوده است. 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 514429
تعداد بازديد کنندگان سايت: 166358809 تعداد بازديد زيرپورتال: 518551 اين زيرپورتال امروز: 179 سایت در امروز: 14079 اين صفحه امروز: 175