شنبه 27 دی 1399   13:01:35

در راستای ریشه یابی و تجزیه و تحلیل حوادث ؛
فاز اول سیستم نرم افزاری بررسی حوادث در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران عملیاتی شد

1399/3/12 دوشنبه

به منظور تجزیه و تحلیل، ریشه یابی حوادث و پیشگیری از تکرار حوادث پرسنلی و صیانت از محیط زیست و تاسیسات، سیستم نرم افزاری بررسی حوادث در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکتهای تابعه عملیاتی شد.


علیرضا عیدک زاده رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با لزوم راه اندازی این سیستم اظهار داشت: سیستم مذکور به منظورمدیریت اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه جهت جلوگیری از تکرار مجدد حوادث شامل حوادث انسانی اعم از پرسنلی و غیرپرسنلی، زیست محیطی شامل آب، هوا و خاک، تاسیسات سرمایه ای با بهره گیری از خدمات فنی تخصصی اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت طراحی و اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران عیدک زاده افزود: این سیستم، فرایند بررسی و تحلیل حوادث با جمع آوری داده ها و اطلاعات در کلیه سطوح سازمانی از طریق ثبت اطلاعات توسط نمایندگان HSE در ستاد و شرکتهای تابعه صورت می گیرد و با پیاده سازی ماتریس های ارزیابی سطوح حادثه، پیامد ها و ثبت آنها و همچنین بررسی علل احتمالی حوادث در سیستم به ارزیابی ریسک، مخاطرات و مدیریت متمرکز اطلاعات حوادث پرداخته می شود.

بر اساس این گزارش در فاز نخست این سیستم یکپارچه سازی اطلاعات این حوزه مستقر در ستاد، شرکتهای تابعه و مناطق عملیاتی راه اندازی شده است و جهت بهره برداری در اختیار کارشناسان ذیربط قرار گرفت، همچنین با ثبت و تجمیع اطلاعات در فاز بعدی می توان به تحلیل ریشه ای وقوع حوادث و طراحی داشبوردهای مدیریتی پرداخت.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 512130
تعداد بازديد کنندگان سايت: 166151705 تعداد بازديد زيرپورتال: 516243 اين زيرپورتال امروز: 245 سایت در امروز: 17496 اين صفحه امروز: 241