شنبه 28 دي 1398   09:25:05


شناسایی و ارزیابی ریسک خطوط لوله مستعد حادثه در شركت نفت و گاز آغاجاری

1398/4/1 شنبه

مدیر عامل شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از شناسایی، ارزیابی ریسک و اولویت بندی خطوط لوله پر خطر و مستعد حادثه در این شركت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر بیان كرد: با تلاش تیم كارشناسی متشكل از بخش های فنی، عملیاتی، بازرسی فنی و HSE شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، در راستای جلوگیری از حوادث احتمالی و مخاطره آمیز، كلیه خطوط لوله رو زمینی و زیر زمینی این شركت بر اساس روش ارزیابی كیفی ریسك خطوط لوله، شناسایی، ارزیابی و در اولویت پایش و ایمن سازی قرار گرفتند.

پیرامون افزود: این ارزیابی تحت چهار اولویت ( Catastrophic . Sever . Major . Moderate ) بر مبنای شدت پیامد های انسانی، مالی، زیست محیطی و اعتبار سازمانی با هدف پایش و ایمن سازی و رفع خطرات احتمالی انجام شده است.

وی، با تشریح اقدامات صورت گرفته عنوان كرد: براساس بررسی های انجام شده توسط تیم كارشناسی، برای هر كدام از اولویت های چهار گانه اقداماتی در نظر گرفته شده كه می توان به پایش و بازرسی های دوره ای، انجام اقدامات اصلاحی مناسب، ایمن سازی، تعمیر و یا تعویض خطوط لوله پرریسك اشاره کرد.

پیرامون گفت: پایش و بازرسی دوره ای به نحوی انجام می شود كه در دوره های بازرسی، در صورت مشاهده مواردی از احتمال قوی بروز خطر و افزایش ریسک، می توان با انجام اقدامات اصلاحی میزان سطح ریسك را در آن محل كاهش داد.

مدیر عامل شركت نفت و گاز آغاجاری بیان كرد: در اجرای این برنامه كه با بیش از ٥٤٠ نفر ساعت كار كارشناسی انجام شد، دوره های بازرسی با مدت زمان سه ماهه، ماهیانه و حتی هفتگی پیش بینی شده كه امیدواریم با عزم راسخ همكاران در اجرای دقیق این برنامه ها طبق اولویت بندی انجام شده، بتوانیم در راستای كاهش حوادث و مخاطرات ایمنی گام برداریم .

وی ضمن قدردانی از تلاش كلیه كارشناسانی كه در تدوین این گزارش ها تلاش کردند، افزود: این كار یكی از اقدام های لازم و شایسته در مجموعه شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب محسوب می شود و بایستی نسبت به بروزرسانی اطلاعات آن، رفع نواقص و انجام اقدامات لازم طبق اولویت های مشخص شده كوشا باشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 368872
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153492534 تعداد بازديد زيرپورتال: 372212 اين زيرپورتال امروز: 177 سایت در امروز: 13892 اين صفحه امروز: 173