دوشنبه 30 دي 1398   14:56:15

كاهش آلاینده های هوا مطابق با استانداردهای زیست محیطی
ساخت مشعل بدون دود برای نخستین بار در مناطق نفت‎خیز جنوب

1398/3/27 دوشنبه

مشعل بدون دود برای نخستین بار در كارگاه مركزی مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین آلات فرآیندی شركت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب ساخته شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، معاون تعمیرات مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین آلات فرآیندی شركت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب با بیان این خبر گفت: این مشعل به درخواست شركت بهره برداری نفت و گاز كارون جهت نصب در واحد بهره برداری شماره ۲ اهواز ساخته شد.

خسرو محسنی اظهار کرد:‌ این مشعل از نظر ارتفاع، وزن و طراحی فنی و مهندسی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است كه ساخت چنین سازه ای در كارگاه مركزی اهواز سابقه نداشته و برای نخستین بار صورت می گیرد.

وی با بیان اینكه تا كنون مشعل های زیادی در كارگاه مركزی اهواز ساخته شده است،‌ افزود: مشعل بدون دود واحد بهره برداری اهواز-۲ دارای ارتفاع ۳.۷۰ متر، وزن ۱.۵ تن و نازل های خاص جهت حذف كربن نسوخته(دوده) است.

محسنی ادامه داد:‌ این مشعل در مدت زمان ۲۰ روز در كارگاه مركزی اهواز ساخته و آماده نصب شد كه از این نظر یك ركورد محسوب می شود.

وی، گفت: مشخصات فنی و مواد اولیه این مشعل از سوی شركت بهره برداری نفت و گاز كارون تأمین و ساخت و بازرسی فنی از سوی مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین آلات فرآیندی و با همكاری شركت نفت و گاز كارون انجام شد.

محسنی افزود: مشعل بدون دود به منظور بهسوزی مشعل و كاهش آلاینده های هوا مطابق با استانداردهای زیست محیطی طراحی و ساخته شده است.

وی یادآور شد: نمونه ای از این مشعل سال گذشته توسط یك شركت سازنده داخلی ساخته و در واحد بهره برداری شماره ۳ اهواز نصب شد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 370228
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153575519 تعداد بازديد زيرپورتال: 373573 اين زيرپورتال امروز: 202 سایت در امروز: 21219 اين صفحه امروز: 198