دوشنبه 30 دي 1398   16:11:36


نفش‎آفرینی زنان صنعت نفت در مسیر تحقق مسئولیت‎های اجتماعی

1398/2/9 دوشنبه

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: زنان شاغل درصنعت نفت می توانند در تحقق مسئولیت های اجتماعی جریان ساز و پیشرو باشند و توسعه پایدار را محقق کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، معصومه ابتکار در سومین گردهمایی سراسری مشاورین زنان وزارت نفت با بیان این که آرمان‌های انقلاب و ارزش های دینی و قرآنی با عدالت پیوند خورده است و عدالت جنسیتی بخشی از عدالت است، گفت: دولت دوازدهم به طور خاص عدالت جنسیتی را بر اساس ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم در دستور کار قرار داده و بر این اساس برای تحقق عدالت جنسیتی تبیین شاخص‌های عدالت جنسیتی نهایی شده و در بودجه سال ۹۸ این شاخص‌ها در بودجه دستگاه‌ها پیش‌بینی شد.


وی افزود: بر اساس این شاخص ها که در ۸ محور همچون ورزش، آموزش، بهداشت، مشارکت سیاسی و حقوق تصویب شد در سطوح ملی و دستگاهی تعریف شده تا بر میزان اجرای عدالت جنسیتی قابل سنجش و ارزیابی باشد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: سند ارتقای زنان و خانواده در اسفند ماه ۹۶ برای همه استان‌ها تدوین و قراردادی با هر استان برای تنظیم سند بر اساس شرایط خاص اقلیمی هر استان منعقد شد.

ابتکار عنوان کرد: نگاه رئیس جمهور در عدالت جنسیتی، بحث مدیریت زنان است، در حال حاضر ۴۱ درصد کارکنان دولت زنان هستند که ۳۰ درصد پست‌های ستادی باید در اختیار بانوان قرار گیرد.

وی ضمن تقدیر از ضروری شمردن بحث مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت، گفت: زنان وزارت نفت می توانند در CSR جریان ساز و پیشرو باشند و با پرداختن به محیط زیست  می توانند توسعه پایدار را محقق کنند.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: اختلال ارتباطی یکی از مشکلات و بحران‌های حوزه خانواده است و در خانواده‌ها شاهد لکنت زبان و خشونت هستیم که تفاهم‌نامه گفت‌وگوی ملی خانواده و بین‌ نسلی را با حضور وزیر آموزش و پرورش شروع کردیم.

ابتکار خواستار اجرای طرح گفتگوی ملی و مهارت برقراری ارتباط عمومی و ارتباط بین نسلی در وزارت نفت شد تا این امر به تقویت پیوند خانوادگی بیانجامد و کارمندان یا مدیران به پشتوانه خانواده ای شکوفا، از توان بالایی برخوردار شوند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 370286
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153577855 تعداد بازديد زيرپورتال: 373631 اين زيرپورتال امروز: 260 سایت در امروز: 23555 اين صفحه امروز: 256