دوشنبه 30 دي 1398   15:09:20


بررسی وضعیت مناطق عملیاتی نفت و گاز غرب پس از حادثه سیل اخیر

1398/1/24 شنبه

هیاتی از مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه از منطقه عملیاتی سرکان مالکوه در حوزه شهرستان پلدختر بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند پیشرفت کارها و روش های صیانت از نیروهای انسانی و تاسیسات در مقابله با سیل های اخیر پرداختند.


به گزارش NIOC، در این بازدید فرخ علیخانی، سرپرست معاونت تولید شرکت ملی نفت ایران، مانی عبدالله زاده راد، رئیس HSE شرکت ملی نفت با همراهی رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مدیران عامل شرکت های بهره برداری نفت و گاز غرب و زاگرس جنوبی و ساير مديران و روساي مربوطه داشتند و ضمن بررسی مجموعه فعالیت های صورت گرفته از سوی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران جهت آمادگی مقابله با بحران های طبیعی و سیلاب های اخیر از تلاش های همکاران ستادی و عملیاتی در این مدت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

علیخانی، سرپرست معاونت تولید شركت ملي نفت ايران با تقدير از اقدام های انجام گرفته در مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب براي مديريت بحران و به حداقل رساندن آسيب هاي سيل اخير، اظهار کرد: بازگشايي راه مواصلاتي منطقه عملياتي سركان از طريق مسير LBV1 در كمتر از 72 ساعت و آغاز عمليات بازگشايي مسير دوم دسترسي به اين منطقه از طريق (وره زرد) خود گواه بر اين مهم است. بازگشايي راه هاي مواصلاتي روستاهاي اطراف و جاده دسترسي آنها از اولويت هاي كاري شركت نفت به شمار مي رود.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز در رابطه با تمهيدات انديشيده شده در جهت مواجهه و مقابله با بلايا و سوانح طبیعی به خصوص سیلاب های اخیر به منظور صیانت از نیروهای انسانی و تاسیسات این شرکت در غرب کشور از دو ماه پایانی سال گذشته تا کنون، اظهار کرد : با توجه به اهمیت تولید پایدار که ارتباط مستقیمی با ایمن سازی تاسیسات و خطوط لوله دارد، با برگزاری نشست هاي متعدد فنی و بررسی پروژه ها بر اقدامات پیشگیرانه تاکید شد.

رامین حاتمی در ارتباط با سیل امسال اظهار کرد : با توجه به وقوع سیلاب اخیر در بیشتر استان های کشور به خصوص غرب کشور که تاسیسات شرکت نفت مرکزی در آن واقع است، با رصد کردن شرایط و تغييرات جوی طی ماه های اخیر، مجموعه مدیریت این شرکت اقدام های پيشگيرانه جهت مقابله با بحران را در دستور كار خود قرار داد.

وی افزود: در این راستا در روزهای پنجم و ششم فروردین ماه سال جاري، ستاد بحران در ستاد تهران و به صورت ویدئوکنفرانس با شرکت های تابعه برگزار شد تا پیشنهادها و راهکارهای مقابله با حوادث احتمالي، بررسی و شیوه های مقابله با آن در نظر گرفته شود. مدیران ستادی و عملیاتی نیز با شناسایی نقاط حادثه خیز و بحراني نسبت به تهیه گزارش عملیاتی و میدانی پرداختند و اقدام هایی از قبیل ایجاد خاکریزهای مناسب در محیط تاسیسات، گشایش برخی از مسیرهای آبرفتی، آماده باش نیروهای حاضر در منطقه و فراخوان آن دسته از همکاراني كه در استراحت به سر مي بردند، کاهش مرخصی ها، آمادگی ماشین آلات و ادوات ، استقرار آنها در مناطق مورد نياز و تامین کالاهای ضروری مورد نیاز مناطق در این رابطه صورت گرفت.

حاتمی تاکید کرد: خوشبختانه هیچگونه حادثه و صدمات جاني برای نیروی انسانی رخ نداده است و خساراتی که بر اثر سیل به برخی از جاده هاي دسترسي به محل تاسيسات، مسیرهای مواصلاتی و پل ها رخ داده از پیامدهای غيرقابل اجتناب سیل بود که با فروکش کردن سيلاب، بازسازی آنها آغاز خواهد شد.

مدير عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران، فعاليت هاي صورت گرفته توسط اين شركت جهت رفاه حال هموطنان ساكن مجاور تاسيسات نفتي سركان را شامل ايجاد راه مواصلاتي به طول حدود 14 كيلومتر از نقاط صعب العبور در مدت زمان 72 ساعت، كمك جهت برقراري شبكه برق روستاه هاي همجوار، توزيع اقلام غذايي بين مردم منطقه، شروع ايجاد راه ارتباطي يكي از روستاهاي همجوار به طول حدود پنج كيلومتر، بررسي جهت ايجاد پل موقت بر روي رودخانه جهت ارتباط مردم و ارائه خدمات پزشكي توسط پزشك منطقه عملياتي به مردم روستاههاي مجاور دانست.

بر اساس این گزارش، در اين بازديد علاوه بر بررسي وضعيت مسيرها و جاده هاي دسترسي به چاه ها و راه هاي مواصلاتي آنها و همچنين جاده هاي دسترسي روستاهای اطراف، مواردي نظير افتادگي ساپورت هاي مناطق عملياتي در چشمه خوش و سركان، شكستگي سيل بند هاي موجود در مناطق، تخريب پل ها و در نهايت تعمير، مرمت و بازسازي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و مقرر شد با هماهنگي اداره راه و شهرسازي، فرمانداري و دهيار اين منطقه و پشتيباني لجستيكي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب راه هاي مواصلاتي اين منطقه و روستاههاي اطراف در كمترين زمان ممكن بازگشايي و توليد از اين منطقه آغاز شود. این هیات همچنين در جریان وضعيت كلي منطقه و پلهاي پران پرويز، كيان آباد و جلگه خلج قرار گرفتند و با روستاييان ساكن در اين منطقه ديدار کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 370248
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153576061 تعداد بازديد زيرپورتال: 373593 اين زيرپورتال امروز: 222 سایت در امروز: 21761 اين صفحه امروز: 218