شنبه 21 فروردین 1400   15:55:22


بارج بزرگ اقامتی و تعمیراتی در پارس جنوبی مستقر می‌شود

1399/9/22 شنبه

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس گفت: برای نخستین بار در پارس جنوبی، یک بارج بزرگ اقامتی و تعمیراتی به منظور پشتیبانی از تولید ایمن گاز در سکوهای ناحیه دو میدان گازی پارس جنوبی مستقر می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا عبادی با اشاره به ضرورت افزایش ایمنی تولید در پارس جنوبی، گفت: یکی از اقدام‌های مهم دراین زمینه، کاهش نفرات مستقر بر روی سکوهای پارس جنوبی است که خوشبختانه در هماهنگی با برنامه‌های ابلاغی مدیریت HSE شرکت ملی نفت، طرح استقرار یک بارج اقامتی و تعمیراتی، نهایی و با توجه به دریافت مجوز‌های لازم، فعالیت‌های اجرایی آن به‌زودی آغاز خواهد شد.

به گفته عبادی، این بارج لنگری که برای پشتیبانی از امور تعمیراتی و خدماتی 22 سکوی ناحیه دو پارس جنوبی به کار گرفته شده، پس از انجام مراحل آماده‌سازی، تا نیمه بهمن‌ماه در موقعیت ناحیه دو پارس جنوبی مستقر می‌شود.

وی به نوسازی و آماده‌سازی بخش‌های اقامتی و تعمیراتی این بارج اشاره کرد و افزود: همزمان با فعالیت‌های پیمانکار، مدیریت تولید و عملیات، زیرساخت‌های لازم را برای ورود تجهیزات تعمیراتی و مخابراتی تامین کرده و کار آماده‌سازی آن، هم‌اکنون در حال انجام است.

عبادی کیفیت این بارج را که در اختیار یک شرکت داخلی است، مطلوب و منحصر‌به‌فرد ارزیابی کرد و گفت: با استقرار این بارج 3000 تنی در پاس جنوبی، دستورالعمل‌های ایمنی ابلاغی از سوی مدیریت HSE شرکت ملی نفت محقق خواهد شد و کارکنان به‌جای اسکان در سکوهای گازی، بر روی بارج اقامتی مستقر شده و بر اساس دستور‌ کارهای تعمیراتی، به سکو اعزام می‌شوند و پس از خاتمه کار، به بارج باز خواهند گشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه استقرار بارج اقامتی و تعمیراتی برای نخستین بار در پارس جنوبی و در ناحیه دو میدان اجرا می‌شود گفت: با استقرار این بارج و شروع فعالیت‌ها، نتایج و برآیند کار را رصد می‌کنیم و در صورت موفقیت این طرح، برنامه به‌کارگیری بارج دیگر در ناحیه یک نیز اجرا خواهد شد.


اجرای پروژه تعمیر و نگهداری سکوهای گازی ناحیه دو
وی همچنین از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار پروژه تعمیر و نگهداری سکوهای دریایی ناحیه دو پارس جنوبی خبر داد و گفت: شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) به عنوان یکی از پیمانکاران فعال در حوزه فراساحل که سابقه ساخت و راه اندازی چندین سکوی گازی پارس جنوبی را در کارنامه خود دارد، در مناقصه مذکور انتخاب شد و کار خود را بزودی در این بخش از میدان آغاز می کند.

عبادی افزود: باتوجه به برنامه تعیین شده، فعالیت‌های تعمیراتی این شرکت در بخش خشکی با ساخت یک کارگاه تعمیراتی ویژه پشتیبانی از سکوهای ناحیه دو و در بخش فراساحل بر روی بارج اقامتی و تعمیراتی ادامه یابد.


ساخت سکوهای اقامتی در پارس جنوبی
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از برنامه‌ریزی این شرکت به منظور ساخت و نصب سکوهای اقامتی در پارس جنوبی خبر داد و گفت: این برنامه هم‌اکنون از سوی مدیریت مهندسی و ساختمان و به‌تازگی با مشارکت مدیریت تولید و عملیات در حال پیگیری است و پس از طی مراحل قانونی، اخذ مجوزهای لازم و انتخاب پیمانکار، فعالیت های اجرایی آغاز خواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 539078
تعداد بازديد کنندگان سايت: 169391593 تعداد بازديد زيرپورتال: 543289 اين زيرپورتال امروز: 654 سایت در امروز: 34205 اين صفحه امروز: 650