شنبه 21 فروردین 1400   16:35:50

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
ضوابط ایمنی مناطق عملیاتی ملی حفاری سختگیرانه‌تر اجرا می‌شود

1399/6/30 یکشنبه

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: ضوابط ایمنی مناطق عملیاتی ملی حفاری سختگیرانه‌تر اجرا می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سیدعبدالله موسوی ۲۶ شهریورماه در حاشیه عیادت از کریم سخیری از کارکنان عملیاتی دکل حفاری ۵۶ فتح که در حین کار دچار حادثه شد، بر رعایت و به‌کارگیری مقررات ایمنی تأکید کرد و افزود: به‌منظور حفظ سلامت کارکنان، ضوابط ایمنی سختگیرانه‌تری در موقعیت‌های عملیاتی اجرا خواهد شد.  

وی اظهار کرد: درباره درمان همکار عزیز آقای سخیری که از کارکنان پرتلاش و وظیفه‌شناس عملیات حفاری است، دستور اکید داده شده تا مسائل و ادامه درمان ایشان پیگیری شود تا هر چه زودتر سلامت خود را به‌دست آورد.  

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ضمن اظهار تأسف از حادثه پیش‌آمده برای این همکار سختکوش، گفت: کار در صنعت حفاری پرخطر و همراه با ریسک بالاست و تنها راه کاهش ضریب حوادث که می‌تواند به دلایل مختلف از جمله خطای انسانی، نقص و اشکال فنی در تجهیزات و رفتار چاه و بروز فوران باشد، دقت در کار، به‌کارگیری مقررات و استانداردهای اچ‌اس‌یی و ایجاد فضای ایمن با هم‌افزایی و رعایت نکات ضروری در این مبحث، نظارت افزون‌تر مدیران و رؤسای دکل حفاری، افسران ایمنی و بررسی شرایط محیطی و عملیاتی پیش از آغاز کار است.  

در حادثه دستگاه حفاری ۵۶ فتح در منطقه عملیاتی تنگ بیجار که سه‌شنبه گذشته هنگام عملیات سیمانکاری چاه رخ داد دو نفر از کارکنان عملیاتی مصدوم شدند که یکی از آنان سرپایی مداوا شد و همکار دیگر به علت شدت جراحات از ناحیه دست نخست به بیمارستان امام خمینی (ره) ایلام انتقال یافت و با نظر خانواده با تمهیداتی که از سوی اداره بهبود روابط کار شرکت اندیشیده شد به بیمارستان ابن سینای تهران منتقل شد و تحت درمان قرار دارد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 539132
تعداد بازديد کنندگان سايت: 169392852 تعداد بازديد زيرپورتال: 543344 اين زيرپورتال امروز: 709 سایت در امروز: 35464 اين صفحه امروز: 704