شنبه 28 دي 1398   09:14:53

با حضور معاون تولید شرکت ملی نفت ایران،
چالش‎های مناطق نفتخیز جنوب، اروندان و ملی حفاری در چهار حوزه بررسی شد

1398/3/22 چهارشنبه

نشست تبادل نظر و بررسی وضعیت منابع انسانی، ساختار، اچ اس ای و کالای سه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، نفت و گاز اروندان و ملی حفاری با حضور معاون تولید شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.


به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به اهواز، در این نشست که صبح امروز (چهارشنبه، ۲۲ خردادماه) در ستاد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار شد، معاون امور تولید مدیرعامل شرکت نفت با اشاره به ضرورت حضور مدیران ارشد سازمان در مناطق عملیاتی و بررسی مشکلات این مناطق، گفت: هدف از برگزاری این نشست دیدار چهره به چهره مدیران ارشد سازمان با مدیران و کارشناسان مناطق عملیاتی در راستای پیشبرد برنامه ها و بررسی موانع و مشکلات در این مسیر است.

فرخ علیخانی با بیان اینکه خوزستان نقش اساسی و راهبردی در تولید نفت کشور دارد، افزود: بر این اساس تصمیم گرفته شد این نشست در اهواز و با حضور مدیران ستادی شرکت ملی نفت ایران از جمله مشاور مدیرعامل، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مدیر منابع انسانی و مدیر ساختار برگزار شود تا مسایل و مشکلات این حوزه ها در سه شرکت بررسی و پیرامون آن تبادل نظر شود.

فرود عسگری، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این نشست با اشاره به اهمیت فعالیت‎ها و ماموریت‎های نفت برای اقتصاد کشور، اظهار کرد: حضور من در این نشست به درخواست معاونت تولید برای بررسی چالش‎های این سه شرکت در زمینه‎های مرتبط با ترخیص کالا در گمرک و ارتباطات با گمرک و وزارت صمت است که نهایت تلاش و برنامه ریزی برای رفع مشکلات مطروحه انجام می شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب هم گفت: حضور مدیران ارشد در مناطق عملیاتی باعث حذف بوروکراسی های رایج می شود و این جلسات بدون تردید به پیشبرد اهداف و برنامه ها صنعت نفت کمک می کند.

احمد محمدی با بیان اینکه پیشبرد حجم وسیعی از فعالیت ها و برنامه ها به تسریع در تصمیم گیری‎ها منوط است، افزود: این جلسات به رفع موانع در مسیر تصمیم گیری ها کمک می کند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز در این نشست اظهار کرد: برگزاری این جلسات ابتکار خوبی است که این شرکت با توجه به شرایط خاصی که دارد به خصوص در بحث ساختار نیاز به بررسی دقیق‎تر دارد.

جهانگیر پورهنگ افزود: با توجه به اینکه ساختار شرکت اروندان در حال بازنگری است این نشست و جلسات بعدی می‎تواند به بازطراحی و بررسی مشکلات ساختاری این شرکت کمک شایانی کند.

حمیدرضا خوشایند، نماینده مدیرعامل شرکت ملی حفاری در این نشست با اشاره به مشکلات این شرکت، بیان کرد: اهمیت ماموریت های ملی حفاری ایجاب می کند چالش ها در چهار زمینه مطرح شده در جلسه توامان در سطح ستاد و صف پیگیری شود.

در ادامه این نشست ناصر مولایی، مدیرمنابع انسانی، مانی عبدالله زاده، مدیر اچ اس ای و علی غرایاق زندی، مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی نفت ایران به بیان دیدگاه ها، برنامه های آتی و پاسخگویی به سوالات مدیران سه شرکت پرداختند.

حل مشکلات در سه بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب پس از پایان این نشست به خبرنگار NIOC، گفت: با توجه به شرایط شرکت‎های عملیاتی و حجم مطالبات و درخواست‎ها در حوزه های اچ اس ای، ساختار، منابع انسانی و کالا، با هدف حذف برخی بوروکراسی ها و مطرح کردن مشکلات به صورت چهره به چهره این شرکت نخستین جلسه را میزبانی کرد تا مدیران شرکت های نفت خیز جنوب، اروندان و ملی حفاری مسایل پیش رو را مطرح کنند و به سمع و نظر مدیران ستادی برسانند که در این نشست موارد و مسایل مطرح و برای رفع آن ها چاره اندیشی شد.

احمد محمدی افزود: در نهایت راهکارهایی اندیشیده شد تا برای برخی موارد به صورت کوتاه مدت چاره اندیشی شود؛ همچنین برخی موارد نیاز به برنامه ریزی میان مدت دارد و باید بعد از کارشناسی های لازم در یک زمان بندی مشخص حل شود و بخشی از مشکلات نیز مانند مسایل ساختاری شرکت‎ها نیاز به برنامه ریزی بلندمدت دارد که در راستای چابک سازی سازمان، نیل به اهداف اصلی و افزایش بهره وری سازمانی در یک بازه زمانی منطقی بعد از مشاوره و کارشناسی لازم به انجام برسد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 368797
تعداد بازديد کنندگان سايت: 153491982 تعداد بازديد زيرپورتال: 372137 اين زيرپورتال امروز: 102 سایت در امروز: 13340 اين صفحه امروز: 98