جمعه 12 خرداد 1402   21:58:33
چهارشنبه 6 مرداد 1395

تاریخچه :

مدیریت بهداشت، ایمنی، محیط زیست بنا به خواست مدیر عامل محترم شرکت ملی نفت ایران در آذرماه سال 1379 تشکیل و فعالیت خود را از همان زمان با بررسی اهداف ، ساختار و روشهای نیل به اهداف تعریف شده، آغاز نمود.
از سال  1388 نیز، برنامه ریزی و مدیریت کلیه وظایف مربوط به پدافند غیر عامل و مدیریت بحران در حیطه فعالیت این مدیریت تعریف گردید. 
هدف از ایجاد این سازمان تعیین و استقرار یک نظام مدیریت فراگیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست بوده تا ضمن فراهم نمودن بستر لازم برای ایجاد هماهنگی و استفاده بهینه از امکانات مختلف در سطح شرکت ملی نفت ایران و همچنین سایر شرکتها ، سازمانها ، نهادهای ملی و بین المللی ، در راستای انسجام و یکپارچه سازی فعالیتهای مورد نیاز جهت مدیریت محورهای مربوط به بهداشت، ایمنی، محیط زیست، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران ، آتش نشانی ، بازرسی فنی و بیمه تأسیسات ، حرکتی نظام مند را آغاز نماید.
در واقع این مدیریت با تمرکز بر موضوعات مرتبط با مهندسی HSE در نظر دارد تا نگرش پیشگیرانه را در مقابل نگاه سنتی و واکنشی ایمنی و آتش نشانی در برخورد با مخاطرات بالقوه صنعت نفت تقویت نموده و از آن طریق شرایط لازم جهت بهبود بهره وری و همچنین تعالی سازمان که مهمترین نتیجه ایجاد یک سیستم مدیریت HSE  است را فراهم آورد.
رویکرد و استراتژی مدیریت HSE برای دستیابی به اهداف تعیین شده،  بالا بردن سطح آگاهی های HSE در سطوح مختلف سازمانی و مشارکت موثر نیروی انسانی شاغل در صنعت در زمینه  HSEمی باشد. بدین ترتیب HSE در تمامی فعالیتهای شرکت یکپارچه و نهادینه شده و در نهایت مدیریت HSE ایفاگر نقش هماهنگ کننده، تسهیل کننده، مشاور و نظارت کننده را دارا بوده و اجرا و انجام تمامی فعالیتها به شیوه ایمن و با بهره وری حداکثر، جزء وظایف اختصاصی تمامی مدیران در هر سطح و لایه سازمانی تعریف می گردد.
 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 788176
تعداد بازديد کنندگان سايت: 191284341 تعداد بازديد زيرپورتال: 795748 اين زيرپورتال امروز: 154 سایت در امروز: 11969 تعداد حاضران آنلاین: 148