سه‌شنبه 17 تير 1399   22:53:30


دستاوردهای گردهمایی روسای HSE شرکت ملی نفت ایران تشریح شد

1398/9/20 چهارشنبه

مدیر اچ اس ایی شركت ملی نفت ایران، در پایان مراسم اختتامیه ششمین گردهمایی روسای HSE و پدافند غیر عامل شركت ملی نفت ایران نتایج و دستاوردهای این نشست را تشریح کرد.


  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی NIOC، مانی عبداله زاده راد، در جمع بندی مصوبات ششمین گردهمایی روسای HSE و پدافند غیرعامل شركت ملی نفت ایران گفت: در این همایش دو روزه، در بخش ایمنی، آتش نشانی و پدافند غیرعامل، نقش HSE از نگرش تخصصی در لایه‌ها، مخزن، چاه، تأسیسات سطح الارضی، لوله، مخازن نگهداری تبیین شد.

همچنین به گفته وی در این همایش ۲ روزه بر ارتباط محورهای كاری HSE به زنجیره ارزش و رسالت كلی سازمان مطابق با بند ۵ اساسنامه شركت ملی نفت ایران، ایمن سازی خطوط لوله و چاه‌های نفت و گاز به منظور یكپارچه سازی HSE در فعالیت های سازمانی با هدف تولید ایمن و پایدار تأکید شد.

وی افزود: بررسی وضعیت چاه‌ها از دیدگاه ایمنی با محوریت نظارت بر تولید و با اولویت شركت نفت فلات قاره، نفت و گاز پارس و چاه‌های نزدیك مناطق شهری برای تاسیسات خشكی در مناطق نفت خیز جنوب تبیین شد.

عبداله‌زاده راد همچنین از انجام اقدامات اصلاحی زیرساختی به منظور پیشگیری از وقوع حوادث در شرکت ملی نفت ایران، تأکید بر اجرای الزامات پروانه کار(PTW) و ابلاغیه های وزارت نفت و شركت ملی نفت ایران، تاكید بر تدوین ERP در سطح شركت‌های فرعی و تابعه مطابق با ابلاغیه مقام عالی وزارت و قانون بحران كشور بر اساس سناریوهای محتمل حوادث مهم، نیاز سنجی و اولویت‌بندی سیستم‌های F&G و اطفای حریق و ادوات كنترلی ایمنی فرآیندی در تجهیزات و تاسیسات پر ریسك، نظارت بر اجرای الزامات مدیریت HSE پیمانكاران مطابق ابلاغیه‌های مربوطه و همچنین تشكیل كمیته و كارگروه‌های تخصصی برای پیشبرد و پیگیری پروژه‌ها و اقدامات اصلاحی در حوزه‌های ایمنی و محیط زیست در سطح شركت‌های فرعی و تابعه در این همایش دو روزه یاد کرد.

پیگیری استفاده از ظرفیت‌های بلاتصدی HSE با توجه به سیاست‌های یكپارچه‌سازی شركت ملی نفت ایران و احتمال حذف سمت‌های سازمانی بلاتصدی در سطح شركت‌های فرعی و تابعه، استفاده از ظرفیت موجود نیروهای قراردادی و كیفی کردن ساختار HSE، استفاده از ظرفیت مازاد نیروها در دیگر ادارات برای حوزه آتش نشانی از دیگر مصوبات این گردهمایی دو روزه در بخش ایمنی، آتش نشانی و پدافند غیرعامل بود. عبداله‌زاده راد درباره مصوبات بخش بهداشت نیز گفت: از طرف دیگر نظارت و پیگیری معاینات دوره‌ای و طب كار، نظارت بر الگوی مصرف تغذیه مطابق بر سند تولید شده بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، تعامل بیشتر با مراكز درمانی در تاسیسات توسط ادارات HSE، بازنگری ریسك‌هایی كه نیاز به فوریت‌های پزشكی دارند و لزوم پیروی از آیین‌نامه تاسیس مراكز طب كار مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر اچ اس ایی شرکت ملی نفت ایران، به مصوبات بخش محیط زیست این گردهمایی ۲ روزه اشاره کرد و گفت: جلسه و تعامل با معاونت نظارت برتولید در راستای محیط زیست (گازهای گلخانه ای)، دقت در اطلاعات مربوط به حوادثی كه پیامد محیط زیستی دارد، ایجاد یك رویه مناسب برای مدیریت راهبران بخش محیط زیست در دكل‌های حفاری و استفاده از تجارب موثر و نتیجه بخش شركت‌ها در تصفیه خاك‌های آلوده به نفت از مصوبات بخش محیط زیست این گردهمایی بود.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 432622
تعداد بازديد کنندگان سايت: 159224783 تعداد بازديد زيرپورتال: 436385 اين زيرپورتال امروز: 551 سایت در امروز: 29963 اين صفحه امروز: 542