دوشنبه 23 تير 1399   13:24:29

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
کرونا، تاثیری در روند عملیات حفاری چاه‌های نفت و گاز نداشته است

1399/4/8 يكشنبه

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: شرایط کرونایی با توجه به گستره عملیاتی، تاثیری در روند عملیات حفاری چاه های نفت و گاز توسط ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور نداشته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید عبداله موسوی با بیان اینکه عملیات حفاری چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی، با توجه به شرایط ویژه کرونا، طبق روال معمول در حال انجام است، اظهار کرد: انجام کار در چنین وضعیتی در چارچوب اجرای دقیق پروتکل ها و ابلاغیه های بهداشتی کشوری و صنعت نفت در راستای اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری کووید - ۱۹ صورت می پذیرد.

وی گفت: با تمهیدات به کار گرفته شده، غربالگری و تست روزانه سلامت کارکنان اقماری، نیروهای ماموریتی، پشتیبانی، ستادی و رعایت نکات بهداشتی همکاران در محیط کار، تلاش به عمل آمده تا در تحقق اهداف و برنامه های تبیین شده صنعت نفت وقفه ای ایجاد نشود و کار به روال عادی استمرار یابد.

موسوی اظهار کرد: افزایش بهره ‌وری و کارایی بیش از پیش، مورد تاکید وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران است و شرکت ملی حفاری تمام مساعی خود را در سال جهش تولید بر روی محورهای توسعه ای و کیفیت بخشی به خدمات به موازات کمیت و کیفیت کار معطوف داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های این شرکت در اجرای پروژه های حفاری، افزود: برنامه های این شرکت در به‌کارگیری دکل های حفاری، بازاریابی، روزآمد سازی تجهیزات  با استفاده از امکانات شرکت و هم افزایی با سازندگان و صنعتگران داخلی براساس جدول کاری دنبال می شود اما با اتخاذ راهکارهای بهداشتی و خود مراقبتی و فاصله گذاری اجتماعی، شرایط ایمن برای استمرار کار ایجاد شده است.

وی به بسیج امکانات در بخش های مدیریت های ایمنی، بهداشت و محیط زیست، اداره فوریت های پزشکی مدیریت منابع انسانی و همکاری موثر بخش های عملیاتی، پشتیبانی اشاره کرد و گفت:  در عمل با توجه به اشتغال افزون بر ۱۵ هزار نفر در شرکت ملی حفاری ایران، به استناد پایش کارشناسان بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز، این شرکت از نظر اقدامات پیشگیرانه و نتایج حاصل از آن با توجه به وسعت عملیاتی از وضعیت خوبی برخوردار است.

موسوی، فرهنگ سازی، آموزش های بهداشتی کارکنان قبل از اعزام به مناطق عملیاتی و در حین کار، گند زدایی بیش از ۳۱ هزار بار محیط های کاری و شهرک های سازمانی را از اقدامات مهم در راستای حفظ سلامت مجموعه کارکنان و خانواده های آنان برشمرد و گفت: پایش و غربالگری افزون بر ۴۴ هزار مورد برای کارکنان دستگاه های حفاری و نیروهایی که به صورت ماموریت به موقعیت دکل ها اعزام می شوند، ارسال و توزیع بیش از ۳۵۴ هزار ماسک و دستکش و ۱۶ هزار لیتر مواد ضدعفونی و بررسی مستمر سلامت کارکنان توسط پزشکان مقیم در مناطق عملیاتی همسو با اجرای کامل دستورالعمل های بهداشتی در مباحث کاهش نیروها به ویژه کارکنان دارای بیماری های زمینه ای و دور کاری، از دیگر اقدام های در ارتباط با پیشگیری موثر و مقابله با تبعات شیوع ویروس پرخطر  کرونا به شمار می آید.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 434553
تعداد بازديد کنندگان سايت: 159460176 تعداد بازديد زيرپورتال: 438325 اين زيرپورتال امروز: 264 سایت در امروز: 24866 اين صفحه امروز: 260