چهارشنبه 20 فروردين 1399   23:01:55


تقدیر از شرکت نفت مناطق مرکزی به پاس تکریم محیط زیست

1398/11/20 يكشنبه

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در راستای کاهش آلودگی هوا در شرکت های تابعه و مناطق عملیاتی مورد تقدیر مدیریت ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در لوح سپاس اعطا شده به شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به پاس تکریم محیط زیست، به مهمترین فعالیت های صورت گرفته در این راستا اشاره شده که از جمله می توان به اقدام عملی در اجرای هفت بند از قانون هوای پاک اشاره کرد که در این شرکت اجرایی شده است. این بندها شامل اطمینان از صحت عملکرد خودروها در زمینه فنی و ایمنی و کنترل آلاینده ها، رعایت مقررات ابلاغی از سازمان محیط زیست در زمینه احداث، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل، شناسایی و رفع منابع آلودگی هوا، اختصاص حداقل ۱۰ درصد از فضای صنعتی جدید الاحداث به ایجاد فضای سبز، تعامل با بازرسان ادارات محیط زیست، استفاده از گاز شهری در موتورخانه ها و اخذ معاینه فنی موتورخانه، مدیریت پسماند های تولیدی و اندازه گیری صدای محیطی می شود.

طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سامانه گاز سوخت و تیپ مشعل در مرکز تفکیک هما و شانول در منطقه عملیاتی پارسیان، طراحی و نصب نیروگاه فتوولتائیک ۴۴ کیلوواتی در منطقه سروستان و سعادت آباد و کاشت و نگهداری بیش از ۹۶ هکتار فضای سبز از دیگر فعالیت های نفت مرکزی در زمینه کاهش آلودگی هوا و صیانت از محیط زیست به شمار می رود.

برگزاری مزایده فروش گازهای همراه در نفت شهر و سومار با هدف کاهش اثرات سوء زیست محیطی و ایجاد ارزش افزوده از این منابع، همچنین ایجاد فرصت سرمایه گذاری و کسب و کار از موارد تشویقی شرکت نفت مرکزی در این زمینه محسوب می شود. با اجرایی شدن قرارداد فروش گاز میدان های نفت شهر و سومار روزانه از سوزاندن حدود ۲۰ میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 402312
تعداد بازديد کنندگان سايت: 156447619 تعداد بازديد زيرپورتال: 405927 اين زيرپورتال امروز: 267 سایت در امروز: 31572 اين صفحه امروز: 262