دوشنبه 23 تير 1399   12:36:31

جلسه ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا برگزار شد
تمهیدات گسترده­ تر برای كنترل شیوع كرونا در مناطق نفتخیز جنوب

1399/4/9 دوشنبه

مناطق نفتخیز جنوب با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد این شرکت و همچنین رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز، روز یکشنبه اول تیرماه ۱۳۹۹ از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در این نشست رعایت دستور العمل‌های صادره از وزارت نفت و ستاد ملی مبارزه با کووید۱۹ و حفظ سلامت کارکنان بویژه کارکنانی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند را مورد تأکید قرار داد.

 احمد محمدی گفت: کاهش تردد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سرویس‌های اداری و محل کار را به عنوان راهکار موثر برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا خواستار شد.

وی گفت: باید بر فعالیت پیمانکاران بویژه در تأسیسات صنعتی و حوزه تعمیرات اساسی نظارت دقیق‌‌تری صورت گیرد و پیمانکاران ملزم به رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و توزیع اقلام مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا بین کارکنان خود می‌باشند.

راه‌ اندازی آزمایشگاه PCR بهداشت و درمان نفت اهواز

 بهرام دهقان رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز نیز در این نشست گفت: مهمترین راهکار برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا رعایت بهداشت؛ حفظ فاصله‌ اجتماعی و به ویژه استفاده از ماسک در اماکن بسته است چون بسیاری از پروتکل‌های درمانی برای کرونا در مرحله تحقیقاتی قرار دارند و هنوز درمان ثابت شده ‌ای برای این بیماری وجود ندارد.

وی، با بیان اینکه در بحران‌های بهداشتی، سازمان بهداشت و درمان نفت در خط مقدم قرار دارد اظهار داشت: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در ارتباط با کرونا تاکنون ۴۸ دستورالعمل ارائه داده که ۱۲ مورد مرتبط با شرکت‌های تولیدی از جمله‌ مناطق نفتخیز جنوب بوده است.

 دهقان با اشاره به ضرورت رعایت فاصله‌ اجتماعی در محیط‌‌های ستادی و عملیاتی گفت: وسایل نقلیه باید با ۴۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت بکارگیری شوند.

وی خاطرنشان ساخت: تلاش ما آن است که تا حدود یک ماه آینده آزمایشگاه PCR بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز عملیاتی خواهد شد.

در این نشست درخصوص ضرورت مشارکت کارکنان در غربالگری‌‌ها، راه ‌اندازی نقاهتگاه مبتلایان به کرونا، تشکیل تیم‌های واکنش سریع برای گندزدایی محل‌های آلوده، توزیع اقلام بهداشتی بین کارکنان و مدیریت هوشمند فاصله‌ گذاری بحث و تصمیم ‌گیری شد.

در این نشست مدیران و روسای ادارات ستادی و مدیران عامل شرکت‌های تابعه، درخصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه پیشگیری شیوع کرونا در واحدهای زیرمجموعه خود گزارش دادند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 434507
تعداد بازديد کنندگان سايت: 159458455 تعداد بازديد زيرپورتال: 438279 اين زيرپورتال امروز: 218 سایت در امروز: 23145 اين صفحه امروز: 214