چهارشنبه 20 فروردين 1399   23:26:58


نشست کمیته بازنگری دوره‎ های HSE وزارت نفت برگزار شد

1398/11/21 دوشنبه

کمیته بازنگری دوره های اچ اس ایی و پدافند غیر عامل وزارت نفت، 19 و 20 دی ۱۳۹۸ به میزبانی مدیریت HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران در محل مدیریت اکتشاف برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی NIOC، در این نشست که با حضور مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران، رئیس سیاست گذاری و برنامه ریزی HSE و پدافند غیر عامل وزارت نفت و نمایندگانی از چهار شرکت اصلی وزارت نفت در بخش های مختلف برگزار شد، موضوعاتی مبنی بر اهمیت اثر بخشی، نگاه دقیق به الزامات، دستور العمل ها و مقررات HSE و پدافند غیر عامل مطرح شد.

مدیر اچ اس ایی شرکت ملی نفت ایران در این نشست، ضمن تقدیر از تشکیل کمیته های مختلف اچ اس ایی و پدافند غیر عامل توسط وزارت نفت، مهمترین عامل در دوره های آموزشی اثربخشی و کاهش ریسک های محتمل در صنعت را در اولویت نخست بر شمرد.

مانی عبداله‌زاده راد گفت: به روز رسانی دوره های آموزشی بر اساس نیاز واقعی و هدفمند کردن آنها منطبق بر الزامات، ابلاغیه ها و ضوابط بالا دستی و پایین دستی، شناسایی مشاغل حیاتی و ارتقاء سطح دانش همکاران سبب دستاورد مهمی در کنترل و کاهش ریسک ها و به تبع آن حوادث صنعت نفت خواهد شد.

لازم به ذکر است، پنج کمیته تخصصی پدافند غیرعامل، ایمنی و آتش‌نشانی، مهندسی بهداشت، محیط زیست و مسائل مشترک HSE با حضور متخصصان هر حیطه و متخصصان آموزش تشکیل و با توجه به نیازمندی‌های صنعت نفت و اصل نیازمحوری، دوره‌های آموزشی موجود و نیازهای آموزشی جدید صنعت نفت بررسی و بازنگری می‌شود .این برنامه ها همسو با نظام‌نامه آموزش HSE و پدافند غیرعامل وزارت نفت و با هدف بهینه‌سازی کیفی سرفصل، محتوا و جزئیات دوره‌های آموزشی انجام می‌شود و متناسب با هر دوره آموزشی، گروه‌های مخاطب نیز تعیین خواهد شد .فعالیت کمیته‌های نامبرده از چهارم بهمن‌ماه آغاز شده و هفتم اسفندماه امسال پایان می‌یابد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 402354
تعداد بازديد کنندگان سايت: 156448277 تعداد بازديد زيرپورتال: 405969 اين زيرپورتال امروز: 309 سایت در امروز: 32230 اين صفحه امروز: 304