سه‌شنبه 12 مرداد 1400   12:13:05


ساکنان و شاغلان در جزیره خارک واکسینه می‌شوند

1400/4/26 شنبه

ساکنان جزیره خارک با ثمربخشی پیگیری‌های انجام‌شده به‌منظور اختصاص ۲۰ هزار دوز واکسن کرونا به‌زودی واکسینه می‌شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، فرمانده ارشد پدافند غیرعامل منطقه عملیاتی خارک بر واکسینه شدن ساکنان جزیره خارک با توجه به اهمیت و جایگاه راهبردی این جزیره و ضرورت تداوم عملیات تولید و جلوگیری از اختلال در فرآیند صادرات تأکید کرد و گفت: کارکنان شاغل در سکوهای بهره‌برداری و واحدهای صنعت نفت مستقر در جزیره که مشغول کار هستند به‌دلیل محدودیت محیط کاری و کمبود فضا به‌ویژه در سکوها در معرض ابتلا به بیماری هستند.

عباس اسدروز افزود: با توجه به شیوع روزافزون ویروس کرونا و جهش‌های مختلف این ویروس که به‌تازگی با نوع دلتا در حال گسترش است و طبق اعلام مسئولان وزارت بهداشت و آموزش پزشکی بهترین راه برای مصون‌سازی، افزون بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون عمومی است بنابراین لازم است طرح واکسیناسیون عمومی در اولویت قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: با توجه به مکاتبات پیشین و فقدان و کمبود امکانات پزشکی و مراقبتی مورد نیاز مبتلایان احتمالی، ضروری است با اولویت ویژه اقدام عاجل درباره تهیه و اختصاص ۲۰ هزار دوز واکسن برای ساکنان و شاغلان این جزیره در نظر گرفته شود که این اقدام انجام می‌شود.

اسدروز اظهار کرد: حدود ۸۰ درصد مردم و ساکنان بخش بومی در شرکت‌های نفتی فعالیت دارند که در صورت ابتلای هر بخش، انتشار و شیوع بسیار سریع خواهد بود و با توجه به محدودیت فضا و تشدید ارتباطات میان مردم، شیوع بیماری کرونا با سرعت بالاتری انجام می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 579892
تعداد بازديد کنندگان سايت: 174527026 تعداد بازديد زيرپورتال: 584431 اين زيرپورتال امروز: 178 سایت در امروز: 19937 اين صفحه امروز: 170