سه‌شنبه 12 مرداد 1400   11:42:34


صرفه‌جویی ۱۷۰ میلیارد ریالی با ایمن‌سازی بدون دکل چاه ۲۹۸ مسجدسلیمان

1400/4/26 شنبه

ایمن‌سازی چاه گازی ۲۹۸ مسجدسلیمان بدون حضور دکل حفاری سبب صرفه‌جویی ۱۷۰ میلیارد ریالی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، چاه گازی ۲۹۸ مسجدسلیمان به‌دلیل از کار افتادن شیرآلات و با هدف ایمن‌سازی در برنامه تعمیر قرار گرفت که تعمیر آن بدون دکل سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های محوطه‌سازی چاه و تعمیر با دکل شد.

با توجه به نشت خارجی گاز یکی از شیرهای تولیدی این چاه، برنامه ایمن‌سازی به‌صورت خارج از برنامه و با رفع عیب و روانکاری شیر اصلی بالایی، نصب شیر عمقی، نصب شیرهای دروازه‌ای جدید به جای شیرهای تولید قدیمی و معیوب طرف‌های چاه، پس از ۴۰ روز کار فنی، تخصصی، نوآورانه و استانداردسازی با رعایت همه الزام‌های ایمنی و در گرمای شدید و طاقت‌فرسای موجود و در شرایط شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا انجام شد.

این عملیات با مشارکت واحد کنترل فوران چاه‌ها و مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و مدیریت امور فنی، مدیریت عملیات و اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان انجام و زمینه استمرار تولید ۳ هزار بشکه نفت در روز فراهم شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 579875
تعداد بازديد کنندگان سايت: 174526126 تعداد بازديد زيرپورتال: 584413 اين زيرپورتال امروز: 160 سایت در امروز: 19037 اين صفحه امروز: 153