سه‌شنبه 25 خرداد 1400   05:04:16


راه‌اندازی موفقیت‌آمیز پکیج سیستم تخلیه اضطراری سیالات (EOS) در منطقه لاوان

1400/3/18 سه‌شنبه

با همت و تلاش همکاران واحد HSE، نوسازی و تعمیرات و تدارکات و امور کالای منطقه لاوان، پکیج سیستم تخلیه اضطراری سیالات (EOS) این منطقه با موفقیت راه‌اندازی شد.


به گزارش روابط عمومی منطقه لاوان، در راستای بهره‌برداری و استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات موجود در منطقه، با برنامه‌ریزی و پیگیری واحد HSE و هماهنگی با واحدهای نوسازی و تعمیرات و تدارکات و امور کالا، نسبت به سرویس و راه‌اندازی ۳ پکیج سیستم تخلیه اضطراری (Emergency Offloading System) اقدام شد که با درایت و پشتکار همکاران فنی و متخصص تعمیرات دیزل و دست‌اندرکاران، این صرفه‌جویی مهم و با ارزش انجام شد. گفتنی است سال ساخت این پکیج‌ها ۱۹۸۵ میلادی و در حال حاضر عمر آن‌ها بیش از ۳۶ سال است.

هر یک از این پکیج‌ها دارای یک موتور هیدرولیک با قدرت ۱۰۹ KW و ظرفیت ۲۵۰۰ LPM بوده که از قابلیت اتصال همزمان ۲ عدد پمپ سانتریفیوژ مدل TK-6S FRAMO هر کدام با ظرفیت ۵۰۰ m۳/hr. از طریق رشته هوزهای ۶ اینچ Antistatic دمای بالا (بیش از ۴۵۰ °C) برخوردار است. پس از بررسی‌های فنی و کارشناسی، تعمیر و سرویس قطعات و انجام موفقیت‌آمیز تست‌های اولیه کارگاهی، در تاریخ ۷ خرداد ۱۴۰۰، مانور مشترکی با حضور نفرات واحدهای HSE، نوسازی و تعمیرات و تدارکات و امور کالای منطقه لاوان برگزار شد و این پکیج مورد تست میدانی قرار گرفت که عملکرد آن، بسیار مطلوب ارزیابی شد.

پکیج‌های EOS جزء سیستم‌های پشتیبانی سیار برای تخلیه اضطراری مایعات از شناورها و تانکرهای دریایی حمل سوخت و مخازن ذخیره نفت به شمار می‌روند.

ارزش تقریبی این ۳ پکیج بیش از ۷۲۰ هزار دلار (حدود ۱۶ میلیارد تومان) است که خوشبختانه همکاران متعهد و متخصص منطقه لاوان توانستند با درایت و خلاقیت خود این پکیج‌ها را با بهره‌گیری از حداقل امکانات موجود رفع اشکال و راه‌اندازی مجدد نمایند تا در صورت لزوم بتوانند در شرایط اضطراری از آن‌ها استفاده و شرکت نفت فلات قاره را از خرید مجدد آن‌ها بی‌نیاز سازند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 563182
تعداد بازديد کنندگان سايت: 171951667 تعداد بازديد زيرپورتال: 567529 اين زيرپورتال امروز: 83 سایت در امروز: 7058 اين صفحه امروز: 74