يكشنبه 3 شهريور 1398   01:20:44

با روش ابداعی ایمن از سوی متخصصان فلات قاره انجام شد
پایان عملیات كابل‌اندازی سكوهای میدان رشادت

1398/3/18 شنبه

با همت و تلاش کارکنان واحد تعمیرات زیر آب منطقه لاوان و سكوی رشادت، عملیات كابل‌اندازی بین سكوهای R۴ و W۴ میدان رشادت منطقه لاوان به طول حدود ۱۶۵۰ متر در عمق ۶۴ متری دریا انجام شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این عملیات سه رشته كابل برق هر یک به طول تقریبی ۵۵۰ متر در بستر دریا تثبیت و ضمن اتصال به بخش فوقانی سكو، كابل‌ها از سطح آب تا عمق ۵۰ متری به سازه سكو بسته شد.

فریبرز ادراكی، رییس سكوی رشادت، هدف از اجرای این عملیات را انتقال برق از سكوی رشادت (R۴) به سكوی W۴ برای راه‌اندازی پمپ‌های درون‌چاهی اعلام کرد و گفت: در نهایت این امر موجب افزایش تولید نفت سکو می‌شود.

بنابراین گزارش، این‌گونه عملیات‌ معمولاً توسط كشتی‌های مجهز به تجهیزات DP انجام می شود كه این امر مستلزم صرف هزینه‌های بسیار زیاد و زمان طولانی است؛ اما متخصصان تعمیرات زیر آب منطقه لاوان، با روش ابداعی ایمن و استاندارد موفق شدند عملیات كابل‌اندازی را با همكاری کارکنان سكوی رشادت در کمترین زمان ممكن و پایین‌ترین هزینه با موفقیت به پایان برسانند.

این عملیات صبح روز دوشنبه ۱۳ خرداد آغاز شد و به مدت چهار روز به صورت مداوم و شبانه‌روزی ادامه داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 312745
تعداد بازديد کنندگان سايت: 148433459 تعداد بازديد زيرپورتال: 315623 اين زيرپورتال امروز: 102 سایت در امروز: 1834 اين صفحه امروز: 86