دوشنبه 18 آذر 1398   03:08:32


برگزاری بیش از ۳۱۸ هزار نفرساعت دوره آموزش HSE در مناطق نفت‎خیز جنوب

1398/2/9 دوشنبه

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب از برگزاری دوره های آموزش HSE برای ۲۸ هزار و ۷۱۹ نفر از کارکنان این شرکت درقالب ۳۱۸ هزار و ۷۹۶ نفر ساعت درراستای ارتقا سطح آگاهی های کارکنان و همچنین پیاده سازی فرهنگ HSE در سال ۱۳۹۷ خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، علی صفی خانی گفت: نگاه ویژه و تلاش در جهت حفظ و ارتقاء سلامت و ایمنی کارکنان و مدیریت صحیح و بهینه در حوزه حفاظت از محیط زیست همواره از اولویت‌های مهم شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بوده است.

وی با اشاره به گستره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بالغ بر ۴۰۰هزار کیلومتر از استان بوشهر تا شمال خوزستان و مسوولیت مدیریت ایمنی تصریح کرد: دوره‌های اچ اس ای در زمینه‌های آتش‌نشانی، ایمنی، حفاظت محیط زیست، پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و بهداشت حرفه‌ای در شرکت های تابعه مناطق نفت خیز جنوب و زیر نظر مستقیم کارشناسان این امور برگزار شده است؛ این آموزش‌ها در راستای خط مشی سازمان و به منظور ارتقاء سطح سلامت کارکنان و حفظ اموال و سرمایه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار می‌شود.

این مقام مسئول افزود: در حال حاضر در گستره مناطق نفت خیز جنوب تعداد ۲۵ ایستگاه آتش نشانی در کنار تاسیسات قرار دارد که آمادگی لازم را درخصوص مقابله با حوادث و شرایط اضطراری دارا هستند.

صفی خانی گفت: باید بپذیریم در بحث سلامتی و امنیت خانواده بزرگ صنعت نفت در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب مسوولیت ما سنگین است چرا که هر چه ایمنی در محیط کاری مطلوب تر باشد آسایش و آرامش خانواده های کارکنان را به همراه دارد.

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به دیگر فعالیت‌های این اداره اشاره کرد و افزود: انجام ۱۴ هزار و ۹۴۶ فقره بازرسی HSE به منظور شناسایی نقاط مخاطره آمیز و ارائه راهکار جهت حذف یا کاهش ریسک ناشی از کارهای عملیاتی و تعمیراتی، توسط کارشناسان واحدهای HSE از بارزترین فعالیت های میدانی این شرکت بوده است و صدور بالغ بر ۱۰۵ هزار و ۷۱۷ فقره اجازه نامه کار (پرمیت) نشان از تعدد کارهای تعمیراتی و کنترل اقدامات بازدارنده در راستای پیشگیری از بروز حوادث دارد.

وی افزود: برگزاری بیش از ۲۵۰ فقره مانور شرایط اضطراری درراستای ارتقای امادگی کارکنان به منظور مقابله با اتفاقات از اهم اقدام های پیشگیرانه و واکنشی محسوب می شود؛ مشارکت در علامت گذاری بیش از ۱۷۶ موقعیت جدید چاه های نفت کمک شایانی در جهت در نظر گرفتن الزامات HSE در انتخاب موقعیت های کاندید حفاری کرده است. لازم به ذکر است جهت ساخت محوطه چاه از منظر ایمنی و زیست محیطی از نقطه نظرات کارشناس ما استفاده می شود که پس از این مرحله ساخت موقعیت و انتقال دکل به آنجا مجاز می شود.

صفی خانی، در پایان گفت:​ هدف شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تاکید بر انجام اقدام های پیشگیرانه است و این امر با مشارکت عمومی همه کارکنان مناطق نفتخیز میسر نمی شود.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 349882
تعداد بازديد کنندگان سايت: 152079950 تعداد بازديد زيرپورتال: 353041 اين زيرپورتال امروز: 91 سایت در امروز: 3762 اين صفحه امروز: 86