دوشنبه 18 آذر 1398   02:56:26

به نقل از رييس پدافند غير عامل و مدير بحران، مدیريت HSE شرکت ملی نفت :
در اين مقطع زمانی، التزام به مسئولیت پذیری اجتماعی و تلاش عملیاتی مضاعف مورد انتظار می باشد.

1398/1/26 دوشنبه

انصاري فرد، عمق فاجعه به گونه ای است که بحران سطح 4 را را رقم می زند و این به آن معناست که برای مقابله و مدیریت علاوه بر تجمیع امکانات ملی و هماهنگی جهت کمک و امداد رسانی بیشتر مورد نیاز خواهد بود .


به گزارش خبرنگار HSE.NIOC، رييس پدافند غير عامل و مدير بحران، مدیريت HSE شرکت ملی نفت در بازید خود از شهرستان شوش، روستاهای تابعه، شهرستان کارون و همچنین اطلاعات دریافتی از شهرستان های سوسنگرد، بستان، هویزه، حمیدیه، رفیع، عمق فاجعه به گونه ای است که بحران سطح 4 را را رقم می زند و این به آن معناست که برای مقابله و مدیریت آن علاوه بر تجمیع امکانات ملی و هماهنگی جهت کمک و امداد رسانی بیشتر مورد نیاز خواهد بود.

به گفته انصاري فرد، با توجه به مدل مدیریت بحران در 3 مرحله قبل، حین، و بعد از بحران و ارزش مرحله قبل از بحران ( شناسایی/ پیشگیری/آمادگی) از منظر مدیریت زمان، هزینه و اثر بخشی حائز اهمیت می باشد.  در حال حاضر مدیریت بحران سیلاب اخیر در فاز مقابله می باشد و این امر بدان معناست که ضمن لزوم اعمال مدیریت یکپارچه ، کنترل عملیاتی/ لجستیکی و امداد و نجات در حال انجام است . در این مرحله رعایت دستورالعمل های HSE، پدافندغیرعامل و مدیریت بحران، بهداشت محیط ، بهداشت روان ، اصول تغذیه، بهداشت عمومی، بیماری های منتقله از حشرات ، جوندگان موذی، مارهای سمی از اهمیت برخوردار است.

رييس پدافند غير عامل و مدير بحران، مدیريت HSE شرکت ملی نفت در ادامه سخنان خود استفاده از فناوری هاي روز(GIS)  هم در مرحله قبل و هم در مرحله مقابله و همچنين در مرحله پس از بحران (بازسازی/بازتوانی) با رعایت اصول امنیتی از اهمیت خاصی برخوردار است.  در مقطع زمانی کنونی التزام به مسئولیت پذیری اجتماعی(کمااینکه تا کنون شرکت ملی نفت به نحو احسنت به انجام رسانيده است)  ، امنیت اجتماعی(صنعتی غیرصنعتی)در 3 سطح فیزیکی ، الکترونیکی و سایبری ، امنیت جسمی / روانی در حوزه سلامت و تلاش عملیاتی مضاعف برای عبور از مرحله مقابله به مرحله بازسازی و بازتوانی مورد انتظار می باشد.  

به گفته وي، شايان ذكر است موارد مطروحه فوق در جلسه کمیته اضطراری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به ریاست جناب آقای علیخانی سرپرست محترم معاونت مدیر عامل در امور تولید، بیان گردید و ایشان ضمن تایید به لزوم استفاده از فناوری روز، خواستار استفاده بیش از پیش از پتانسیل HSE, پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در راستای مدیریت بهینه شرایط اضطراری در سطوح 3 گانه شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر








تعداد بازديد اين صفحه: 349862
تعداد بازديد کنندگان سايت: 152079615 تعداد بازديد زيرپورتال: 353021 اين زيرپورتال امروز: 71 سایت در امروز: 3427 اين صفحه امروز: 66