دوشنبه 18 آذر 1398   03:49:18


اولویت شرکت متن حفظ سلامتی مردم است/عدم توقف تولید غرب کارون

1398/1/24 شنبه

یک مقام مسئول در شرکت متن گفت: این شرکت به هر میزانی که نگران امنیت تاسیسات نفتی است، 10 برابر این میزان نگران سلامتی مردم منطقه است و به همین دلیل بر روی کمک به آن ها متمرکز شده و در عین حال لحظه ای از تولید بازنمی ایستد.


مدیر پروژه احداث خطوط لوله جریانی و تاسیسات سرچاهی شمال میدان طرح آزادگان جنوبی اظهار کرد: بالا آمدن سطح آب در منطقه غرب کارون و ایجاد جریان سیلابی به عنوان گزینه ای مزاحم مطرح است با این وجود، به هیچ عنوان مانعی برای ادامه عملیات توسعه ای نبوده به طوری که تولید همچنان پابرجاست و شاهد بیشترین تولید از منطقه آزادگان هستیم.

مجید نجاریان با تاکید بر این که اولویت شرکت متن، کنترل، مدیریت و هدایت جریان سیلابی به نحوی است که کمترین آسیب را به بافت اجتماعی منطقه وارد کند، گفت: نباید طوری هم اقدام کرد که با صرفه هزینه های بیشتر دوباره کاری صورت گیرد، شرایط می بایست برای مرمت جاده های دستخوش سیلاب شده در روند درست صرف هزینه محیا شود.

وی ضمن اشاره به این که چاه های ما با سیستم های هوشمند WACP در حال مدیریت هستند و هر اتفاقی که درون چاه رخ دهد تجهیزاتی مستقر هستند که همه چیز را تحت کنترل دارند، افزود: ما به دلیل وجود هور، با شرایط توسعه در مناطق دریایی در حال فعالیت هستیم و با توجه به این که آب این جا یک اکوسیستم زنده است و انواع گونه های جانوری در این مکان زندگی می کنند، هنر نفت توسعه دادن با حداقل تاثیر بر محیط است.

نجاریان افزود: تمام خطوط لوله احداث شده درمنطقه عملیاتی آزادگان جنوبی، فلو لاین یا ترانک لاین هستند. این لوله ها تحت سیستم حفاظت کاتدیک در زیر زمین به گونه ای استقرار یافته اند که آب گرفتگی به هر دلیلی آن ها را مورد تهدید قرار نمی دهد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 349919
تعداد بازديد کنندگان سايت: 152080732 تعداد بازديد زيرپورتال: 353078 اين زيرپورتال امروز: 128 سایت در امروز: 4544 اين صفحه امروز: 123