يكشنبه 3 شهريور 1398   01:21:28
هواشناسی
کاهش کیفیت هوا در شرق کشور و کاهش دما در دامنه‌های جنوبی البرز تا آخر هفته در شرق کشور به‌ ویژه منطقه زابل، کیفیت هوا و دید افقی کاهش می‌یابد. از دوشنبه تا پنجشنبه 98/5/24 در دامنه‌های جنوبی البرز دما 3 تا 6 درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، یکشنبه 98/5/20 با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر در استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران و خراسان شمالی بارش باران و وزش باد و با شدت بیشتر بصورت رگبار و رعدوبرق در شرق مازندران و گلستان، پیش‌بینی نمود و افزود: در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، همچنین در ارتفاعات شمال غرب، برخی مناطق زاگرس در استان‌های کردستان، همدان و زنجان در بعدازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.  

وی یادآور شد: یکشنبه در جنوب استان کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌ شود.

وظیفه در خصوص وضعیت جوی در روز دوشنبه 98/5/21 گفت: در این روز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران و سمنان، همچنین در برخی مناطق زاگرس در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان و زنجان در بعد از ظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق استان هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه روز سه‌شنبه 98/5/22 در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران، بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان همچنین در برخی مناطق زاگرس شمالی و مرکزی در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب استان اصفهان، در بعداز ظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق استان هرمزگان و جنوب فارس نیز رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی شده است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه چهارشنبه تا جمعه 98/5/25 در سواحل خزر و نیز در دامنه‌های شمالی البرز انتظار بارش باران نداریم، افزود: در برخی نقاط امتداد رشته کوه زاگرس شمالی و مرکزی بخصوص در بعدازظهر چهارشنبه و پنجشنبه رشد ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

این مسئول نسبت به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به سبب وزش باد شدید تا آخر هفته در شرق کشور به‌ ویژه منطقه زابل هشدار داد.  

وظیفه از کاهش 3 تا 6 درجه‌ای دما از دوشنبه تا پنجشنبه 98/5/24 دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین‌، البرز، تهران، سمنان، همچنین شمال شرق کشور شامل خراسان‌ شمالی، خراسان‌رضوی و خراسان جنوبی خبر داد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خاتمه اذعان نمود: خلیج فارس روز یکشنبه، دریای خزر از یکشنبه تا سه‌شنبه و دریای عمان از یکشنبه تا پنجشنبه مواج است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 312746
تعداد بازديد کنندگان سايت: 148433475 تعداد بازديد زيرپورتال: 315624 اين زيرپورتال امروز: 103 سایت در امروز: 1850 اين صفحه امروز: 87