يكشنبه 3 شهريور 1398   01:04:16

مدیریت HSE شرکت ملی نفت
بررسي شيوه هاي راهبری ایمن، پایدار و اقتصادی تأسیسات فراساحل میدان پارس جنوبی

1398/4/29 شنبه

ميدان مشترک پارس جنوبی به عنوان بزرگترین مخزن گازی جهان كه به تنهایی نيمی از ذخایر گاز طبيعی ایران را در خود جای داده است و در حال حاضر حدود هفتاد درصد گاز مورد نياز کشور از ميدان مشترک پارس جنوبی توليد و تأمين می شود.


با توجه به اهميت و حساسيت توليد پايدار و ايمن در اين ميدان مشترك، جلسه اي با هدف بررسی و انتخاب بهترین روش راهبری توليد ایمن و پایدار بر مبنای اسناد بالادستی شرکت ملی نفت ایران و بر اساس کمترین هزینه و قابل دستيابي ترين سطح ايمني، با حضور مدير  HSE شركت ملي نفت، نمايندگان  مديريت برنامه ريزي تلفيقي، معاونت نظارت بر توليد شركت ملي نفت ايران و همچنين نمايندگان  شركت نفت و گاز پارس به عنوان مسئول توسعه، راهبری توليد ایمن و پایدار از تأسيسات فراساحلی و خطوط لوله انتقال دریایی اين ميدان، در سالن جلسات مديريت HSE شركت ملي نفت در مركزي هشتم برگزار گرديد.
 مانی عبداله زاده راد، مديرHSE شركت ملي نفت ايران، ضمن تاكيد بر رعايت حداقل الزامات ايمني و آتش نشاني مطابق با استانداردهاي ملي و بين المللي بر روي سكوهاي پارس جنوبي، به Unmanned شدن هر يك از سكوها مطابق با طراحي اوليه به عنوان راهكار طولاني مدت و قرارگيري حداقل نفرات ممكن بر روي سكوها در اين حوزه اشاره نمودند.
همچنين ايشان به بيان تقويت زيرساخت هاي موجود در حوزه ي  سيستم هاي حمل و نقل (هوايي و دريايي) و بهبود سيستم هاي ايمني و آتش نشاني در هر يك از سكوها اشاره نمودند.
در این جلسه شش شيوه راهبری بر اساس استانداردهاي ايمني، محاسبات اقتصادی، انطباق با آیين نامه ها و تجربيات گذشته، مورد بحث و بررسی قرارگرفته و مزایا و معایب هر روش بيان گرديد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 312729
تعداد بازديد کنندگان سايت: 148433115 تعداد بازديد زيرپورتال: 315607 اين زيرپورتال امروز: 86 سایت در امروز: 1490 اين صفحه امروز: 70