چهارشنبه 27 شهريور 1398   10:08:48


تحریم خرید تجهیزات زیست محیطی عسلویه، جنایت آمریکاست

1398/6/9 شنبه

زنگنه درباره حفظ محیط زیست و تامین تجهیزات مورد نیاز آن، گفت: در منطقه عسلویه برای بهبود محیط زیست به بعضی از تجهیزات روزآمد نیاز داریم


زنگنه درباره حفظ محیط زیست و تامین تجهیزات مورد نیاز آن، گفت: در منطقه عسلویه برای بهبود محیط زیست به بعضی از تجهیزات روزآمد نیاز داریم، اما این تجهیزات شامل تحریم‌های آمریکا شدند و این یکی از جنایاتی است که ترامپ مرتکب شده. برای نمونه باید توربین‌های انبساطی داشته باشیم تا بتوانیم اتان را جدا کنیم، در واحدهای سولفورزدایی و جداسازی مولکول‌های سنگین گاز که سبب ایجاد آلودگی می‌شوند یا مشعل‌هایی که گاز در آنها می‌سوزد نیز به دلیل همین مشکلاتی است که آمریکایی‌ها برای ما ایجاد کرده‌اند تا نتوانیم این تجهیزات را بخریم، گرچه ما این تجهیزات را می‌خریم، اما همین تاخیری که به وجود می‌آید گناه و جرمی است که به‌عهده آنهاست.

تازه‌ترین اقدام‌های انجام شده در زمینه خاموش‌کردن گازهای ارسالی به مشعل‌ها نیز موضوع دیگری بود که وزیر نفت درباره آن اظهار کرد: ما دو دسته گازهای ارسال به مشعل داریم، یکی مربوط به پارس جنوبی است که با آمدن تجهیزات مورد نیاز خاموش می‌شوند و تعداد دیگری مشعل داریم که باید برای آنها واحد ان‌جی‌ال یا گاز مایع درست کنیم.

زنگنه ادامه داد: اکنون واحد ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ در جنوب ایلام، ان‌جی‌ال خارک، ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ در غرب کارون و یک واحد عظیم به اندازه یک پالایشگاه عظیم دو فازی نزدیک بهبهان داریم که با گاز ارسالی به مشعل، خوراکشان تامین می‌شود، به این صورت که گاز مشعل تصفیه و تفکیک می‌شود هر کدام که مربوط به پتروشیمی‌ها باشد تبدیل به خوراک پتروشیمی و بقیه وارد شبکه گاز کشور می‌شود.

وی افزود: ما از امسال برای هر مشعلی که خاموش شود جشن می‌گیریم و تا  دو سال آینده فلرها خاموش می‌شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 321254
تعداد بازديد کنندگان سايت: 149242842 تعداد بازديد زيرپورتال: 324199 اين زيرپورتال امروز: 110 سایت در امروز: 13103 اين صفحه امروز: 102