سه‌شنبه 28 خرداد 1398   05:06:38


سرپرست شرکت پایانه‌های نفتی ایران: ایمنی فرودگاه خارگ افزایش یافت

1397/10/6 پنجشنبه

سرپرست شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به اهمیت بسیار بالای فرودگاه شهدای جزیره خارگ گفت: الزام‎های فرودگاهی و ایمنی زمینی این فرودگاه افزایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز در نشست بررسی وضع فرودگاه جزیره خارگ تصریح کرد: فرودگاه شهدای جزیره خارگ یکی از مهم‎ترین و راهبردی‌ترین فرودگاه‎های کشور در حوزه حمل‎ونقل هوایی است و از لحاظ لجستیک نقش مهم و تاثیرگذاری در این جزیره دارد.

وی ادامه داد: در ٩ ماه امسال بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ پرواز در فرودگاه جزیره خارگ بدون حادثه و با ایمنی کامل انجام شده است و این نشان از توان بالای کارکنان زمینی و عملیاتی شرکت پایانه‎های نفتی ایران در حوزه فرودگاه این جزیره دارد.

به گفته وی، همچنین در ٩ ماه گذشته بیش از ١۶٩ هزار مسافر و بیش از ۲ میلیون و ٧٠٠ هزار کیلوگرم بار با بالاترین استاندارد‌های روز جا‌به‌جا شده است.

اصلان کاظم‎پور، مشاور هوانوردی، هواپیمایی و فرودگاهی وزارت نفت نیز در این نشست گفت: در بازیدها و ممیزی فرودگاه شهدای جزیره خارگ، گام‎های موثری در زمینه رعایت الزام‎های فرودگاهی و ایمنی زمینی فرودگاهی برداشته شده است و روند رو به رشدی را در فرودگاه جزیره خارگ می‎توان مشاهده کرد.

همچنین مانی عبدالله‎زاده، مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شرکت ملی نفت ایران، درباره اهمیت و ارتقای ایمنی زمینی فرودگاه‌های ملکی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: رعایت استانداردهای بین‎المللی سازمان هواپیمایی کشوری و تلاش برای ایجاد یک نظام‎نامه نوین سازماندهی مشاغل آتش‎نشانی و تصدی‎گری ایمنی صنعت نفت نیازمند یک برنامه مدون و اجرایی است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 290122
تعداد بازديد کنندگان سايت: 145532447 تعداد بازديد زيرپورتال: 292722 اين زيرپورتال امروز: 219 سایت در امروز: 6517 اين صفحه امروز: 205